Apple Watchi müük ületas 2019. aastal kogu Šveitsi kellatööstust

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Apple müüs oma Apple Watch nutikella Strategy Analyticsi raporti kohaselt 2019. aastal rohkem ühikuid kui terve Šveitsi kellatööstus kokku.

Kokku müüs Apple möödunud aastal 30,7 ühikut, mida on 36% rohkem kui 2018. aastal, samas kui Šveitsi kellatööstuse kogu müügimahuks oli 21,1 miljonit ühikut ehk 13% langus.

Raportis tuuakse välja, et analoogsed käekellad on jätkuvalt populaarsed vanemate tarbijate seas, kuid nooremad ostjad eelistavad pigem nutikelli. “Traditsioonilised Šveitsi kellatootjad nagu Swatch ja Tissot kaotavad nutikellade sõjas,” kirjutas Strategy Analytics.

Möödunud aastal moodustasid ekspordid Šveitsi kellatööstusest 20,6 miljonit ühikut, kokku langes eksport 13% võrreldes eelneva aastaga. Teisalt tõi Apple detsembrikvartalis Apple Watch ja AirPodside müügiga sisse 10 miljardit dollarit müügitulu, mis on ligi 27% tõus võrreldes 2018. aastaga.

Apple on eelnevatel aastatel küll kvartali tulemustes Šveitsi kellatööstust ületanud, kuid 2019 on esimene aasta, mil kogumüük tavakellade tootjatest konkurentsi ületas.

Kuigi Apple’i müüginumbrid ületavad tugevalt Šveitsi kellatööstust, võivad Šveitsi kellatootjate marginaalid olla Apple’i tootest siiski kõrgemad, sõnas Strategy Analyticsi esindaja Neil Mawson väljaandele CNBC.

“Usume, et Apple Watch on kasumlik, kuid mitte nii tulus kui mõnedel super-premium Šveitsi kellatootjatel,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.