Facebooki rakendus paneb iPhone’i kaamera ilma teavitamata tööle

Foto: Dominic Lipinski/Scanpix

Rubriiki toetab

Veebidisainer Joshua Maddux avastas pooljuhuslikult oma iPhone’i kasutades, et Facebooki rakendus sellel paneb kaamera tööle ilma kasutajat sellest teavitamata.

Twitteri postitusse on üles laetud ka video sellest, kuidas turvaviga ilmneb. Nimelt hakkab kaamera tööle, kui Facebooki rakenduses mõnda videot vaadata ning seda saab kontrollida, kui vertikaalses asendis telefon horisontaalsesse keerata. Ekraaniasendi vahetuse käigus ilmub nähtavale ka kaamera vaade.

https://twitter.com/neo_qa/status/1190639141979140097?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1190639141979140097&ref_url=https%3A%2F%2Ftechcrunch.com%2F2019%2F11%2F12%2Ffacebook-iphone-camera-bug%2F

TechCrunch tehnoloogiaportaalile antud kommentaaris ütleb turvaekspert, et kuigi turvaviga võib esmapilgul kõhedaks teha, on tegu siiski kahjutu veaga.

Nimetatud viga mõjutab eelkõige viimasel, ehk iOS 13 versioonil olevaid iPhone’i mudeleid. Kaamera automaatse käivitamise eelduseks on kasutaja poolt varem antud luba kaamera ja mikrofoni kasutamiseks. Neid lube on vaja, kui tahetakse näiteks pilte teha läbi Facebooki rakenduse.

Facebook on turvaveast teadlik ning nende esindaja sõnul uuritakse selle tekkepõhjuseid. Seni, kuni turvaauk lapitud pole, on aga parim viis olukorra lahendamiseks Facebooki rakendusel kaamera kasutamine keelata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.