iPhone’i nähtamatut ekraanialust kaamerat peab veel mõne aasta ootama

Ekraani alla peidetud kaamerad on juba praktiliselt nähtamatud, aga kvaliteet jätab veel soovida.Foto: ZTE

Rubriiki toetab

Apple’ile kaameramooduleid tootvad Korea partnerid on alustanud ekraani all peidus olevate kaamerate arendamist. Sellist tüüpi kaamerate arendaja seisavad silmitsi kahe probleemiga: kuidas teha see nähtamatuks ning kuidas parandada resolutsiooni ja valgustundlikkust läbi kaamera ees oleva ekraanikihi. Nende puuduste kompenseerimiseks arendab suur kaameramoodulite tootja LG Innotek erilist optikasüsteemi, mis vähendab moonutusi ja parandab pildi kvaliteeti.

Teine LG grupi ettevõte LG Display tegeleb samuti ekraanialuse kaamera arendamisega, ning nende plaan on suurendada valguse edastust järgmisel aastal 23% ning seejärel jõuda 40 protsendini.

Kuna uuendusliku tehnoloogiaga kvaliteetsete kaamerate arendamine võtab aega, ei näe me seda lahendust Apple’i seadmetel veel niipea, sest seni turul olevad lahendused ei ole kvaliteedi poolest piisvalt head. Tõenäoliselt saa iPhone 17 Pro seeria kõigepealt hoopis ekraani sisse peidetud Face ID andurid aastal 2025 ning ekraanialust selfikaamerat saame näha alles 2027. aasta iPhone’i tippmudelil.

Praegu on ekraanisisene kaamera kasutusel näiteks Samsungi Galaxy Fold5 sisemises ekraanis ning selle kvaliteet on väga kehv. Seepärast ei lisa ka Apple ja enamik teisi tootjaid seda lahendust oma telefonidele enne, kui kaamera kvaliteet on muutunud tavakaameraga võrreldavaks. See on aga kaameramoodulite tootjatele väga suur väljakutse.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.