Prantsusmaa konkurentsiamet trahvis Apple’it rekordilise 1,1 miljardi euroga

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Prantsusmaa konkurentsiamet trahvis esmaspäeval Apple’it 1,1 miljardi euroga, kirjutab New York Times. Tegu on seni suurima säärase trahviga, mis Prantsusmaal tehtud.

Konkurentsiamet jälgis Apple’i edasimüüjaid Prantsusmaal ja leidis, et firma oli tooteid ja kliente kahe edasimüüja – Tech Data ja Ingram Micro – vahel ebavõrdselt jaotanud. Amet süüdistas Apple’it selles, et viimane sunnib edasimüüjaid enda tooteid sama hinnaga müüma, mis Apple’i enda kauplustes, kasutades selleks ära oma majanduslikku võimu.

Prantsuse konkurentsiameti president Isabelle de Silva ütles oma avalduses, et hulgimüüjate vahel tollimaksude jagamise tagajärjel „steriliseeritakse ka Apple’i toodete hulgimüügiturg”. Tech Data ja Ingram Micro said mõlemad trahve miljonites eurodes.

Apple’i esindaja Josh Rosenstock ütles avalduses, et ettevõte plaanib otsuse edasi kaevata.

“Prantsuse konkurentsiameti otsus on halb,” ütles hr Rosenstock. “See on seotud enam kui kümne aasta taguste tavadega ja loobub 30 aastat kestnud juriidilisest pretsedendist, millele kõik Prantsusmaa ettevõtted tuginevad korraldusega, mis tekitab kaose kõigi tööstusharude ettevõtetele.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.