Lisaks disainimuutustele on muutunud ka kaablipesad. Eelmise Mac Mini esipaneelil pesad puudusid, kuid uue versiooni esiküljele on Apple asetanud kõrvaklapipesa ning kaks USB-C-liidest, tagant leidub kolm sarnast veel. Minevikku on jäetud täismõõdus USB-A-pesad, kuid õnneks on tagapaneelil alles nii HDMI- kui ka Etherneti liides.
Mõistagi on värske Mac Mini varustatud M4 generatsiooni protsessoritega. Valida saab tavalise M4 ja võimsama M4 Pro asemel. See on esimene kord, kui Apple näitab M4 Pro jõuallikat avalikkusele.
M4 Prol on 14 tuuma, neist 10 jõudlus- ja 4 efektiivsustuuma. Kuni 20-tuumaline graafikaprotsessor on võrreldes tavalise M4-ga lausa kaks korda kiirem. M3 puhul kritiseeritud mälu ribalaius on tõstetud 273 GB/s peale. Samuti toetab M4 Pro jõuallikas Thunderbolt 5 standardit, mille ribalaius on tõusnud võrreldes Thunderbolt 4-ga kahekordseks.
Sarnaselt esmaspäeval nähtud iMacile, on Apple ka uue Mac Mini puhul tõstnud baasmudeli muutmälu mahu 16 GB peale, mis on M4 protsessoriga variandi puhul laiendatav 32 GB-ni. M4 Pro versiooni valides saab paigaldada kuni 64 GB muutmälu. Seega on võimalik konfigureerida Mac Mini üsna võimekaks arvutiks.
Mac Mini on Apple’i kõige odavam M4 generatsiooni protsessoriga arvuti. Eestis on hetkel M4 protsessoriga Mac Mini alghind 759 eurot. M4 Pro jõuallikaga versiooni saab osta hetkel alates 1709 euroga. Eeltellida saab arvuteid juba praegu, kuid lettidele jõuavad need väidetavalt alates 8. novembrist.