Vaata, palju uued iPhone SE mudelid Eestis maksma hakkavad

Fotod: Apple.

Rubriiki toetab

Apple avalikustas eile kauaoodatud iPhone SE teise põlvkonna, mis peaks müügile jõudma juba 24. aprillist.

Uue iPhone’i (selguse huvides SE 2) peamine müügiartikkel on ootuspäraselt selle hind – USAs algavad uue mudeli hinnad 399 dollarist (64 GB), millele järgnevad keskmise mahutavusega (126 GB) mudel hinnasildiga 449 dollarit ja kalleim 549 dollariline versioon (256 GB).

Eestis pole hinnakirja veel avalikuks tehtud, kuid Soome Apple’i poest võib SE 2 lehelt leida hinnad vastavalt 499 eurot, 549 eurot ja 669 eurot, mis tähendaks, et meie turul hakkab telefon maksma ligi sada eurot rohkem kui Põhja-Ameerikas.

Disainilt nagu iPhone 8

Disainilt sarnaneb SE 2 ilmselgelt iPhone 8-le ja sellele eelnenud kahele mudelile, selgeimaks erinevuseks on tagumise kaamerasilma välimus.

Kuna ka uue mudeli ekraan on 4,7-tolline, saab SE 2-l kasutada iPhone 8 telefoniümbriseid. Retina IPS LCD ekraani resolutsiooniks on 1334 x 750 ning pikslite tiheduseks 326 – täpselt sama, mis eelmisel 4,7-tollise ekraaniga iPhone’il.

Apple’i teatel saab ka SE 2 sama TrueTone tehnoloogia, mis on leitav viimastelt iPhone’i mudelitelt, võimaldades sellel keskkonna valgustingimustega kohalduda ja sedasi ekraani valgeid toone vastavalt külmemaks või soojemaks muuta.

Tagasi on toodud ka iPhone 8-lt tuttav Touch ID “home” nupp, mille kaudu saab telefon sõrmejäljega avada. Näotuvastust uuel iPhone’il pole. Samuti ei leia SE 2-lt Apple’i telefonidele omaseks saanud “kulmu”.

Disaini osas tasub veel mainimist, et telefonile pakutakse kolme eri värvi – must, valge või punane – ning tolmu- ja veekindluse osas on telefonil IP67 reiting (vees kuni 1m sügavus 30 minutit)

Telefoni alumiselt servalt leiab Lightning laadimisava ning ootuspäraselt puudub ka uuel mudelil 3,5 mm kõrvaklappide pesa, mis tähendab, et juhtmega klappide kasutamiseks tuleb kasutada adapterit.

Sisu

Kuigi uus SE on disainilt praktiliselt iPhone 8 koopia, on telefoni sisemusse jõudes siiski ajas edasi liigutud. Erinevalt iPhone 8 A11 Bionic kiibistikust kasutab SE 2 A13 Bionic kiibistikku – sama riistvara kasutab ka iPhone 11 seeria.

Apple’i teatel on SE 2 kuni 40% kiirem kui iPhone 8 ja üle kahe korra kiirem kui 2016. aasta SE. Firma teatel on nüüd võimalik SE 2-ga edukalt näiteks videoid töödelda. Huvitaval kombel lubab Apple telefonile sama aku kestvust nagu iPhone 8-l, kuigi A13 kiip peaks olema energia mõistes efektiivsem.

Uut iPhone’i saab laadida karbist leitava tavalise USB-to-Lightning laadijaga, kiiremaks laadimiseks võib soetada aga Apple’i 18W kiirlaadija.

RAMi osas hetkel tootjapoolne info puudub ning mälu mahutavused on, nagu ennist mainitud, 64GB, 128GB ja 256GB. Mälukaardi tuge SE 2-l pole. Operatsioonisüsteemiks on uuel mudelil iOS 13, seega peaks see tarkvara poole pealt täpselt olema nagu iga teine uus iPhone.

Kaamera

Apple on 2020. aasta iPhone SE kaamerale rõhku pannud, tuues pressiteates välja erinevaid lisavõimalusi.

Tehniliste näitajate poolest sarnaneb kaamera siiski iPhone 8-le: 12MP sensor ja f/1.8 ava peaks rahuldavalt saama hakkama ka kehvema valgusega oludes. IPhone 11 võimekusele jääb SE 2 kaamera mõistagi alla.

Apple’i teatel on tegu parima ühe sensoriga kaameraga, mida nad pakkunud on. See tähendab, et tehniliselt peaks SE 2 kaamera võimekus ületama iPhone XRi oma. Kuigi kaamera riistvara sarnaneb väga iPhone 8-le, tagab A13 kiibistik tõenäoliselt video taasesituse ajal paremat raputuse korrigeerimist.

Uue SE kaamera tuleb ka portree režiimi ja kogu ülejäänud iPhone’i kaamera-efektide pagasiga, alates tausta hägustamisest kuni High Key Light Mono efektideni, mida võis iPhone XR-il näha.

7-megapikslise esikaamera algoritmi on samuti uuendatud, võimaldades teha portree-selfie‘sid ilma lisasensorita. Endast tehtud piltide analüüsimises peaks seega SE 2 olema sama võimekas kui iPhone 11, suutes näo eri osi eristada ja neid vastavalt teravustada või neile sügavust lisada.

Teoorias peaks SE 2 olema võimeline ka 4k 60 fps videote filmimiseks ja olemasolevad videotöötluse tööriistad peaksid Apple’i teatel SE-2st soodsa, kuid võimeka pildistamis- ning filmimisvõimekusega telefoni tegema.

Eelmüük avatakse 17. aprillil ning osta saab 2020. aasta iPhone SE-d 24. aprillist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.