Äriregister paljastab tõe: kui palju raha teenis mullu Eesti parim e-sportlane Robin Kool?

Robin "ropz" Kool koos meeskonnakaaslasega.Foto: FaZe

Eesti parim “CS:GO” mängija Robin Kool ehk ropz on esitanud enda Eestis registreeritud ettevõtte majandusaasta aruande, mis tähendab, et inimestel on tekkinud harukordne sissevaade sellele, kui palju üks tippmängija aastas päriselt teenib.

Tavaliselt teame e-spordi maailmas vaid seda, kui palju saab üks meeskond turniiridest auhinnarahades saab. Kui palju aga üksikmängija saab, sõltub klubi vaheltkasust, treeneri tasust ja maksudest.

Robin Kooli ettevõtte avalikult kättesaadava majandusaasta aruande järgi teenis firma müügitulu 2022. aastal 791 177 eurot. Siia alla lähevad tõenäoliselt turniirivõidud, klubist ehk FaZe’ist saadud palk, sponsorite- ja reklaamirahad ning “CS:GO” virtuaalsete kleepsude müügist saadud tulu, mis läheb otse mängijatele.

Kui FaZe’i 2022. aasta turniirirahad viieks jagada, siis teenis Kool täpselt 330 377 eurot. Arvestades seda on e-sportlase tulust arvestatav osa klubi poolt makstaval tasul, sponsorite tasudel ja/või kleepsurahal.

Firma müügitulust maksis Kool aastas palgana välja 155 604 eurot ja pidi seejuures maksma ligi 50 000 eurot sotsiaalmaksu. Ühtlasi võttis Kool välja 100 000 eurot dividendidena.

Robin Koolil on ka tänavune aasta väga edukalt alanud. Hiljuti võitis ta meeskonnaga üle miljoni dollari.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.