Kaks lihtsat võimalust, kuidas telefonis äppe organiseerida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pole midagi frustreerivamat, kui äppidest pungil koduekraan. Ja midagi tüütumat kui see, kui just seda äppi, mida parasjagu vaja on, sealt üles ei leia. On aeg nutiseadmes kevadpuhastus teha ja koduekraan ilusti ära organiseerida. Siin on kaks moodust, kuidas seda teha.

Paiguta äpid tähtsuse järjekorda

Kindlasti on sul rakendusi, mida kasutad sagedamini. Olgu selleks sõnumiäpid või näiteks mõni kaameraäpp. Paiguta need koduekraanil mugavamatesse kohtadesse, et need sealt kiirelt üles leida. Mõtle läbi, mida ja millal sa kasutad ning tõsta rakendused selle järgi järjekorda.

Kui äppe on liiga palju, siis asu neid algatuseks grupeerima ning loo kategooriapõhiseid kaustu. Sotsiaalmeedia, töö tegemine, navigatsioon. Näiteks kui tead, et suhtled väga palju, saad sotsiaalmeedia kausta paigutada koduekraanil esimeseks ning kaustas endas paigutada tihemini kasutatavad äpid ettepoole.

Vajaduspõhiselt

Koduekraane saab õnneks jaotada ka lehtedeks. Neid võib olla väga palju ja kui asetad kindlale lehele kindlat tüüpi rakendused, leiad õiged asjad kiiresti üles.

Taaskord on esimesele lehele mõistlik paigutada äpid, mida kasutad iga päev. Minul on seal näiteks Overcast, Facebook ning Messenger, Goodreads, WhatsApp ja Twitter.

Teisele lehele võid paigutada näiteks tööga seotud äpid, minu puhul on seal näiteks Google Inbox, Slack ning Google Docs ja diktofon.

Kolmas leht võiks olla näiteks reisimisega seotud leht. Google Maps, Swarm, TripAdvisor, ja kaust lennujaamade ning lennufirmade äppidega.

Ja nii edasi, tee lehti palju tahad. On tõenäoline, et leiad nii asju paigutades need tulevikus ka kiiremini üles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.