Twitteri ümber käiva draama tõttu otsivad paljud alternatiivi, kuhu edasi liikuda ja mida teha. Mastodon on tõusnud tõsiseltvõetavaks alternatiiviks. Selle kasutajate hulk on möödunud aasta sügisest saadik hüppeliselt kasvanud.
Mastodon on küll Twitteri sarnane, kuid kui oled seda kas või kasutada proovinud, tead, et see on siiski märkimisväärselt teistsugune ja võib algul veidi segadust tekitada. Tegelikult pole selle kasutamine nii keerukas, kuid nõuab veidi harjumist. See pole Twitteri kloon, vaid täitsa eraldiseisev avatud lähtekoodiga mikroblogimise süsteem. Mõnes mõttes on see põnevam kui Twitter (või Tumblr, mida antud platvorm samuti meenutada võib). Siin õpetame, kuidas Mastodoniga algust teha, kuidas inimesi leida ja neid jälgima hakata
Mastodoni ja Twitteri suurim erinevus on see, et Mastodonis on serverid, mida kutsutakse instance’iks. Instance on sisuliselt eraldi keskkond, kus on koos ühiste huvidega inimesed. Nii on olemas Eesti oma instance (neid on lausa kaks), eraldi serverid loomeinimestele, ulmefännidele jne.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 214, veebruar 2023
Kõik selle ajakirja lood