Kuidas Google’i konto enda surmaks ette valmistada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Üldiselt ei tea inimesed oma surmaaega ette. Olgu see siis õnnetus, mõni haigus või east tingitud lahkumine. Üks teema, millele surma juures sageli ei mõelda, on see, mis saab sinu digitaalsest elust ja andmetest, mis on veebis laiali.

Google on sellele aga veidi mõelnud ning töötanud välja tööriista Inactive Account Manager ehk passiivse konto haldur. Kõige lihtsamalt öeldes lubab see tööriist peale teatud aja möödumist anda oma konto andmed kellegi teise kätte, nii et nemad saaksid andmetega oma hea äranägemise järgi toimetada.

Minimaalne aeg, mille järel sinu konto andmed loovutatakse, on kolm kuud. Google teeb kindlaks, et sa pole oma kontot kasutanud vaadates nii seda, millal sa viimati oma Gmaili kontosse sisse logisid, oma Chrome brauseris veebi sirvisid või oma Android telefoni kasutasid. See võib olla mõnevõrra problemaatiline, kui oled näiteks perekondlikus ühiskasutatavas arvutis end sisselogituks jätnud ja teised pereliikmed kasutavad sinu konto alt Google otsingut või Chrome brauserit.

Kui aga Google on tuvastanud, et oled olnud määratud aja mitteaktiivne (maksimaalne periood on muide 18 kuud), siis annab ta ligipääsu inimestele või inimesele, kelle oled eelnevalt määranud. Määrata saab ligipääsu ka erinevatele inimestele, nii et näiteks sinu kolleeg saab ligi sinu tööalasele Google Drive kaustale, pereliikmed fotodele ja nii edasi.

Seadistamise ajal tuleb sul Googlele anda ka usaldusväärsete inimeste telefoninumbrid, et neid oleks kindlam identifitseerida. Samuti annab Google sulle kuu aega enne üleandmise aktiveerumist teada, et sa pole oma kontot vahetanud ning peagi toimub üleandmine.

Tõenäoliselt on mõistlik kindlustada oma digitaalne tulevik ja anda andmed nende kätte, keda sa usaldad ning kes nendega oskavad midagi olulist teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.