Kuidas lülitada sisse rakenduste automaatne uuendamine?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
imac-apple-mockup-app-38544.jpeg

Rakenduste uuendamine on üks tüütu tegevus. Mõni rakendus saab uuendusi iganädalaselt ning tihtipeale jäävad äpid just seetõttu telefonis või tahvelarvutis uuendamata. Samas on oluline neid kõigest hoolimata värskendada, kuna uuendused sisaldavad sageli olulisi turvaparandusi ning uusi funktsioone.

Uuendamata jäänud rakenduste mure lahendab funktsioon, mis tegelikkuses igas nutiseadmes juba olemas on. Rakendusi on võimalik automaatselt uuendada. Iga mõne aja tagant kontrollib nutiseade uuenduste olemasolu ning laeb need seejärel telefoni või tahvelarvutisse. Selleks, et funktsiooni aktiveerida, ava oma iPhone’is, iPadis või iPodis Settings>Sinu nimi>iTunes and AppStore>Updates. Nüüd laeb su seade uuendused alati automaatselt alla.

Juhised on antud hiljuti välja tulnud iOS 10.3.1 põhjal, kus valikud veidi muutusid. Uuenda oma seadet või toimi järgnevalt: Ava Settings>iTunes and AppStores, kus Automatic Downloads valiku all lülita sisse Updates.

Android

Androidi operatsioonisüsteemi kasutajatel on automaatse uuendamise funktsioon vaikimisi sisse lülitatud. Kui su telefon või tahvel rakendusi ise ei uuenda, ava Play Store/Play Pood ning ava ülevalt vasakust nurgast menüü. Keri alla ja vali Settings/Seaded.

General/Üldist sektsioonis on automaatsete uuenduste valik. Vajuta Auto Update Apps/Rakenduste automaatne uuendamine. Siin on võimalik uuendamine täielikult välja või sisse lülitada ning valida, kas uuendamine toimub vaid wifi vahendusel või ka 4G võrgus viibides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.