Näiteks on paljud komplektid sellised, kus klappide ühendamiseks nutiseadmega kasutatakse juhtmevaba tehnoloogiat, kuid klapid ise on ühendatud omavahel kaabliga. Või on kahe klapid ühendamiseks lisatud spetsiaalne kaelavõru. Taoline lahendus on populaarne just sportliku suunitlusega klappide puhul.
Lisaks on olemas ka päris juhtmevabad klapid, kus kaableid üldse pole. Selliste parimaks näiteks on Apple Airpodsid.
Tehnoloogia
Juhtmevabade klappide suurimaks probleemiks on olnud ühenduse ja heli kvaliteet. Bluetooth standardit on mitme põlvkonna vältel lihvitud nii palju, et üldjuhul uuematel seadmetel ja klappidel omavahelise ühendusega probleeme ei esine.
Bluetoothi kaudu heli edastamiseks kasutatakse A2DP tehnoloogiat, mis on võrreldes algusaegadega oluliselt juhtmevabade klappide helikvaliteeti parandanud.
Uuemad nutiseadmed ja klapid toetavad ka värskemaid helivorminguid nagu näiteks aptX ja aptX HD, tänu millele on on klappide kaudu esitatav helikvaliteet veelgi parem ning võrreldav CD kvaliteediga.
Akude kestus ja laadimine
Laadimine toimub üldjuhul kahel viisil. Kas kasutades kaablit või eraldi laadimiskarpi. Viimane variant on enamlevinud just kõrvasiseste klappide puhul nagu Apple Airpods või Samsung Buds. Kõrvaklappidega on kaasas eraldi karp, kus neid hoiustada saab ja ühtlasi toimib see ka laadimispesana. Sellisel juhul on tarvis aegajalt laadida hoopis laadimiskarpi ennast, mis on varustatud lisaakuga.
Ülepea klappide puhul on enamasti otse klappide küljes laadimispesa, kuhu kaabel ühendada. Kui paljud nutitelefonide tootjad on üle läinud USB-C kaablitüübile, siis kõrvaklappide puhul toimub see oluliselt aeglasemalt. Seepärast tasub soetamisel seda silmas pidada, kuna üldjuhul on need varustatud Micro-USB pesaga, mis eeldab mitme erinevat tüüpi kaabli kasutamist ja kaasas kandmist.
Akude puhul kehtib lihtne reegel – mida suurem, seda vähem on vaja laadida. Ülepea klappidel jääb aku kestus umbes 20-30 tunni kanti, samas kui kõrvasisestel võib see näitaja olla 3 kuni 5 tundi.
Viimaste puhul tuleb tihti aga appi ka varem mainitud laadimiskarp, kus klappe hoiustada saab. Tänu sellele on võimalik neid mugavalt pidevalt täislaetuna hoida. Miinuseks on ainult olukorrad, kus on tarvis klappe väga pikalt järjest kasutada.