Nii sai minu valikuks Anker Soundcore Mini, mis on üllatavalt hea heliga pisikene kõlar, millel ühendusvõimalusi kuhjaga – Bluetooth, SD-mälukaart, 3,5 mm audiosisend ja isegi FM raadio. Inglismaa Amazonis maksab selline kõlar umbes 20 eurot. Tellisin neid kokku kolm tükki, lisaks paar USB-seinaadapterit, kust kõlaritele voolu anda.
2. Hakkame hääli otsima
Kuna ma ei soovi pidevalt helisid ise vahetada ning ideaalis tahaksin kuulda igas ruumis erinevat helipilti, otsustasin kõige lihtsama lahenduse ehk mälukaardi kasuks. Kuna kodus vedeles üsnagi palju kasutuid Micro-SD mälukaarte, oli see probleem lahendatud.
Avasin oma lemmiku helimaastiku generaatori MyNoise. Kes ei tea, millega tegu, siis lugege siit, kuid sisuliselt on tegemist helimaastiku generaatoriga, kus võimalike variante sadu. Alates džunglist, ookeanist, vihmast, lõpetades öiste ritsikate, sügistuulte või lammastega aasal, kusjuures igal maastikul on veel võimalik seda vastavalt enda vajadustele sättida.
Hiljuti lisandus MyNoise veebiversiooni võimalus laadida alla kuni tunnine audiofail lemmikhelidega. Seega asusin endale lemmikuid välja valima, saades lõpuks kokku kaheksa tunnist faili. See tähendab kaheksa tundi loodushelisid, mis iga tund vahetuvad. Laadisin kogu portsu mälukaartidesse ning sisestasin kõlaritesse, kusjuures nii, et iga kõlar mängiks erinevat faili.
3. Hakka nautima
Ja nüüd ongi mul üks linnulaul vannitoas, teine esikus ning kolmas magamistoas. Kõik kokku annavad huvitava helilise atmosfääri, mis isegi kõige parema Eesti ilma puhul lohutab, et kusagil on ilm ka päriselt hea ning linnud laulavad.