Katastroofiline tulemus: aasta oodatuim ellujäämismäng jõudis müügis olla neli päeva, arendaja pani pillid kotti

Kaader mängu treilerist.

Rubriiki toetab

7. detsembril jõudis avalikkuse ette vastuoluline arvutimäng “The Day Before”, mis jõudis ühe päevaga aasta oodatuima ellujäämismängu staatusest pea et aasta kõige halvema mängu staatusesse. Mängu turule tulek oli niivõrd katastroofiline, et mängustuudio Fntastic oli sunnitud uksed sulgema.

“The Day Before” ajalugu oli alates selle avalikustamisest 2021. aastal olnud küllaltki käänuline. Esimene treiler oli nii paljulubav, et see viis mängu kiirelt Steami wishlist’i edetabeli tippu. Mängu turule tuleku kuupäeva lükati aga Fntasticu poolt aina edasi ja ühel hetkel hakkasid fännid kahtlema, kas mäng üldse eksisteerib või on see üks suur reklaamitrikk.

Detsembris jõudis mäng virtuaalsetele poelettidele, aga sai seal olla vaid neli päeva. Eile teatas arendaja, et kuna “The Day Before” ei toonud piisavalt raha sisse, on nad sunnitud tegevuse lõpetama.

Mäng sai kriitikutelt ja mängijatelt hävitava hinnangu: kasutajad kurtsid, et mäng on igav, maailm tühi ja kõigile lisaks oli see täis väiksemaid ja suuremaid vigu. Tuntud mänguportaal IGN andis oma arvustuses mängule skooriks 1/10  – nii madalat punktisummat pole saanud 12 aasta jooksul ükski teine mäng.

Pärast Fntasticu teadet võeti mäng ka Steamist maha, kuid pole selge, kas selle taga oli Steam või mängustuudio ise.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.