PlayStation 5 hind püsib Eesti kauplustes krõbe, ainult üks pood paistab teiste seas positiivselt välja

Ainult ühest poest saab konsooli mõistliku hinnaga kätte.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Sony mängukonsool PlayStation 5 tuli turule 2020. aasta lõpus, kuid kehv saadavus tegi sellest luksuskauba, mis maksis halvimatel aegadel peaaegu poole rohkem kui tootja soovitatud jaehind. Praeguseks on konsool kõvasti soodsamaks läinud, kuid Eestis on veel pikk maa minna.

Geeniuse tehtud hinnavaatlus näitab, et enamasti müüakse PlayStation 5 Blu-Ray-lugejaga konsooli Eesti poodides 750–850 euroga ehk 200 eurot kallimalt, kui on Sony ametlik hind (550 eurot).

Näiteks Telias maksab konsool 769 eurot ja Klickis 789 eurot (koos “God of War: Ragnarök” mänguga), Arvutitargas 859 eurot ja Expertis samuti 859 eurot, kuid ilma mänguta. Saadavus tundub olevat täitsa hea, sest kõikides nimetatud poodides on konsool kohapeal või laos olemas.

Teistest kõvasti soodsama pakkumise teeb Euronics, kus konsool maksab 659 eurot. See on küll 100 eurot kallim kui tootja soovitatud jaehind, kuid kaugelt kõige parem hind, mille Eestist saab. Samas ei saa sellega “God of War: Ragnarök” mängu kaasa.

Järelturul ei paista seis hinna poolest kuigi parem olevat ning näib, et paljud üritavad kirvehinnaga ostetud PlayStationit kirvehinnaga maha müüa. Osta.ee portaalis on müügis vaid üks konsool ja seda 700 euroga. Soov.ee lehel saab soodsaima konsooli kätte 610 euroga. Vahemikku 650–750 eurot jäävad järelturu PlayStationid ka okidoki.ee portaalis.

Kel aga Soome asja, see võib Verkkokauppast uue konsooli osta vaid 599 euroga. Saadaval on ka Blu-Ray-lugejata versioon, mis maksab 499 eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.