Eestlaste Sportlyzer tahab saada 45 000 spordiklubi lemmikuks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
sportlyzer.jpg

Selle nädala idufirma on spordiklubidele tarkvara loov Sportlyzer, mis tahab kohmaka paberimajandamise, Exceli ja e-posti asendada moodsa lahendusega.

Mis on teie suur idee?

Sportlyzer on meeskonnahalduse tarkvara noorte- ja amatöörspordiklubidele, mis võitis hiljuti Sports Technology Awards 2016 kui “Parim tehnoloogia treeneritele ja klubijuhtidele”.

Täna kasutavad spordiklubid endiselt paberkandjate, Exceli, e-posti, Google Drive'i, Google Calendari, Facebook Groupsi, Doodle'i ja nii edasikombinatsioone. Need küll teevad oma töö ära, aga kogu selle haldamine sisaldab nii suures mahus pisitegevusi, et ühelt poolt ei ole klubidel selleks piisavalt inimesija teiselt poolt jäävad treeningsüsteemide arendamine ja äripool varju.

Nüüd, kus pilveteenused, nutitelefonid ja mobiilne internet on laialt levinud, on ka spordiklubid rohkem valmis kui kunagi varem kasutama tarkvarasid oma töö efektiivistamiseks.

Äriliselt teeb selle probleemi huvitavaks tõik, et noorte- ja amatöörsport on osavõtu poolest kõige suurem spordinišš üldse. Ainuüksi Euroopas on 1,1 miljoni klubiga seotud 230 miljonit sportlast, lapsevanemat ja treenerit. Võrdluseks võib tuua populaarsete jooksuäppide Euroopa turu, kus regulaarselt käib jooksmas 50 miljonit inimest.

Kui palju kliente teil on?

Sportlyzeriga on tänaseks liitunud pea 17 000 spordiklubi ja 156 000 kasutajat. Maksvaid klubisid on enam kui 25 riigist.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Kokku on meid hetkel kümmeinimest, aga säästame teid ja toome välja neli:

Ettevõtte tegevjuht ja asutaja Tõnis Saag on endine Eesti Karatekoondise liige, karatetreener ja klubijuht. Tõnis on spordiettevõtlusega tegelenud kümme aastat ja on vabatahtlikuna kuulunud ka Eesti Karate Liidu ja Eesti Startupide Juhtide Klubi juhatustesse.

Tootevisiooni asus äsja vedama Sportlyzeri Androidi-arendaja Marko Tiidla, kes on üle kümne korra tulnud Eesti meistriks liblikujumises ja lööb täna treenerina kaasa Tartu Ujumisklubis.

Sportlyzeri turundust juhib Jaan Saks, Rullibaasi asutaja ja paarisorienteerumisürituse Alma Linnasprint korraldaja. Jaan on ka populaarne kiirrulluisutamise instruktor ja oli veel hiljuti sellel alal sprindidistantsides Eesti kõige teravam jalg.

Sportlyzeri müügijuht Richard Snaith oli varem 100 miljoni Eurose käibega Beta Lazermike-I EMEA piirkonna müügidirektor. Richard mängis nooremana harrastaja tasemel ragbit ja on täna aktiivne enduro-harrastaja.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse on investeerinud?

Sportlyzerisse on investeerinud Rain Kivisik, Ivo Remmelg, Rein Lemberpuu, Smartcap ja Seedcamp.

Millega te raha teenite?

Spordiklubid saavad valida, kas nad kasutavad Sportlyzeri tasuta või tasulist paketti. Tasulise versiooni eest maksavad nad igakuist kasutustasu sõltuvalt klubi suurusest.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Noorte- ja amatöörspordiklubid on suur turg, mis on tehnoloogia poolt unarusse jäetud. Sportlyzeril on neile põhjalik platvorm valmis arendatud ja see on tunnustust leidnud ka suurel rahvusvahelisel sporditehnoloogia konkursil. Tegemist on reaalse tööriistaga, mis hoiab spordiklubidel aega kokku ja korrastab liikmehaldus- ja kommunikatsiooniprotsesse. Seega, küsimus ei ole selles, kas klubid hakkavad tarkvara kasutama, vaid selles, kelle tarkvara nad kasutama hakkavad.

Sportlyzeril on väga hea võimalus juhtpositsioon enda kätte võtta, sest teenusega liitub iga kuu umbes 2000 uut spordiklubi ja maksvaid kasutajaid on kogu maailmast. Väheoluline ei ole ka see, et Sportlyzeri meeskonnale ei ole spordiklubidele tarkvara arendamine pelgalt töö. Kuna paljud meist on sporditaustaga, siis on tegu südameasjaga.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Hetkel otsime täiendavat investeeringut, et jätkata kasvamist Euroopas, välja arendada sportlase/lapsevanema äpp ja lihtsustada olemasoleva platvormi kasutatavust.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Jätkame kasvu ja ületame 45 000 liitunud spordiklubi piiri, millega saame suurimaks spordiklubidele tarkvara pakkujaks Euroopas ning jõuame kasumisse.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.