TempID teeb terviseandmete kogumise mugavamaks ja kiiremaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sel nädalal on Geeniuse “Nädala idufirmaks” TempID, mis soovib turule tuua nutikleepsud, et elu mugavamaks ja turvalisemaks muuta. Oma ideed tõestab ettevõte ka “Ajujahi” saates.

Mis on teie suur idee?

TempID on ühekordselt või korduvalt kasutatav nutikleepekas, mis mõõdab ja salvestab kehatemperatuuri andmed. Kehatemperatuuri graafikud on mobiiliviipega loetavad. Rakendusega saab analüüsida tervisenäitajaid, pidada mõõtmistulemustega ravipäevikut ja saata andmed mugavalt arstile.
Meie toode teeb patsiendi elu mugavamaks, parendab patsientide kraadimise protseduuri ja kvaliteeti ning tõstab ravi efektiivsust. Toode on korduvkasutatav kuni üks aasta.

Keda näete oma konkurentidena?

On ilmunud turule Bluetoothi-põhised kleebitavad kraadiklaasid, kuid nii kestvuse, täpsuse, hinna kui ka mugavuse poolest on meie tootest astronoomilise ühiku kaugusel.
Suurim konkurent on vanade harjumuste murdmine.

Millist reaalset kasu inimene teie tootest saab?

TempID vähendab mõõtmisprotseduuridele kuluvat ressurssi ja ravikulusid, tõstab terviseandmete jälgimise efektiivsust, võimaldades täpsemat ravidiagnoosi. Tänu mõõtmispõhisele ravipäevikule on arsti esmakülastus efektiivsem ja kodune ravi paremini jälgitav.
Probleemid, mida TempID lahendab:

  • Ressursimahukas patsientide palaviku jälgimine ja lugemite võtmine
  • Tihedat kehatemperatuuri jälgimist nõudvate terviseandmete kogumine kodustes tingimustes on keerukas ja ebausaldusväärne
  • Väikelaste puhul mõõtmise protseduur ebameeldiv ja keeruline teostada
  • Puudub odav ühekordselt kasutatav lahendus tihedaks palavikumõõtmiseks, nakatumise risk korduvkasutatav seadmel

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Kogu TempID meeskond elab ja hingab kõrgtehnoloogia ja arenduse maailmas. Millegi tehnoloogiliselt uue ja varasemalt kättesaamatu vormimine tooteks on see, mille nimel tasub elada.

Alvar Pällo – TempID tooteinsener. Riist-ja tarkavaraarendusfirma Superhands üks asutajatest. Tegelenud erinevate tootearendustega ligi kaheksa aastat.

Alari Õis – 7-aastane kogemus sardsüsteemide tarkvaraarenduses, üks Superhands OÜ asutajatest. TempID meeskonnas tegeleb tema just tarkvaraarendusega seotud teemadega.

Rait Rand – 15 aastat tehnoloogiajuhi ja insenertehniliste arendusprojektide kogemust autotööstuses, telekommunikatsioonis, juhtsüsteemide- ning taastuvenergeetika seadmete tootmises. TempIDs CEO, juht, visionäär ja füüsik

Mihkel – CAD-man! Keskendunud elektroonika ja korpuste disainile. Olnud nõustavas rollis erinevate Eesti tehnoloogia startupide juures ja üks Superhands OÜ asutajatest. TempID meeskonnas tegeleb tema tootmisprotsesside ettevalmistamise ja tarnete korraldamisega

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Klientidega on kokkulepped sõlmitud, investoritega läbirääkimised käivad. Siiani oleme finantseerinud oma vahenditest.

Millega te raha hakkate teenima?

Raha teenime esmajoones B2B mudeliga nii loodud platvormi, riistvara, varuvahendite, nišitoodetele tarkvara rakenduste, kogutud terviseandmete ja raviennustusmudeli müügist. Lisanduvad veel arendustegevused ja andmete müük teadusasutustele, terviseuuringu- ning ravimitööstusele. Platvorm võimaldab liikuda tervishoiust ka logistika, ravimitööstuse, toiduainetööstuse sektorisse.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie toote platvorm lubab haarata väga mitmeid sektoreid, see teeb toote kandepinna tugevaks ja klientide baasi väga suureks. Meeskonnana oleme kogenud ja omad pankrotid juba läbi elanud.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Finantsilist, maailma vallutuse teadmiste ja suhete alast tuge, et gaas põhja vajutada ning levida üle maailma.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Levida Eestis ja lähiriikides mitmesse turusegmenti, kaasata partnerid, kellega koos laiendada haare ülemaailmseks.

Alustada toote lisaarenduste turuletoomist, mis võimaldab meditsiiniteenuse suuremamahulist parendamist ja veel mitmeid tööstuse ning toodangu jälgimise segmente haarata.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.