Galaxy AI toob Samsungi nutikelladele parema tervise jälgimise

Galaxy Watch
Samsungi nutikellad saavad uued kasulikud omadused.Foto: Samsung

Samungi uued nutikellad saabuvad juba paari kuu pärast ja nendega koos tuleb ka uuendatud Galaxy AI abil töötavad tervise- ja spordifunktsioonid.

Ettevõte poolt tutvustatud uued võimalused saabuvad One UI Watch 6 tarkvaraga. Uus tarkvaraversioon saabub ilmselt suvel koos Samsungi uute kellade ja nutisõrmusega. Juunis saavad valitud praegu müügil olevad kellad ligipääsu uue tarkvara beetaversioonile.

Kuigi uuendused kannavad Galaxy AI nime, jääb esialgu selgusetuks, kuidas täpselt on Samsung nende puhul tehisaru ja suuri keelemudeleid rakendanud. Enamik uuendusega saabuvaid omadusi on saadaval ka konkurentidel ilma tehisaru abita. Tõenäoliselt lubavad AI-mudelid kellade poolt kogutud infot varasemast paremini analüüsida ja tulemuste põhjal täpsemaid soovitusi luua.

Kellade jaoks loodud Galaxy AI omaduste hulgas on uus Energy Score mõõdik, mis on olemuselt sarnane Fitbiti Daily Readiness Score’i ja Garmini Batteryga. See funktsioon hindab une kestust ja kvaliteeti, pulsisagedust ja selle kõikumist ning muud andurite poolt kogutud infot ja arvutab selle põhjal keha energiavarude seisu. Tulemuse põhjal annab tarkvara kasutajale nõuandeid treeningute ja puhkamise vajaduse kohta.

Uuendused sisaldava ka parandatud une kvaliteedi jälgimist, mis saab magamise ajal liigutamise, pulsisageduse ja hingamise rütmi mõõtmise toe. Kõik need omadused on mitmetel konkurentidel juba olemas

Need uuendused on hädavajalikud selleks, et Samsungi nutikellade tervise jälgimise võimalused oleksid konkurentidega võrreldavad. Eriti olulised on need aga veel sel suvel müügile saabuva Galaxy Ring nutisõrmuse jaoks. Just une kvaliteedi ja teiste tervisenäitajate pidev ja kellast täpsem jälgimine on nutisõrmuse põhiline eesmärk.

Teiste uuenduste hulgas on jooksurežiimis maksimaalse aeroobse ja anaeroobse pulsisageduse mõõtmine ning treeningu intensiivsuse jälgimine.
Jalgrattarežiimide puhul lisandub maksimaalse pideva ja hetkelise võimsuse mõõtmine.

Nii jooksjatele kui jalgratturitele mõeldud uuendused toovad Samsungi nutikellad lähemale täisväärtuslikele spordikelladele. Uuendus lisab ka nõuandeid oma tervise eest paremaks hoolitsemiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.