Sahinad: Samsungi uus odav nutikell on ilmselt uue nimega vana mudel

Galaxy Watch FE
Lekkinud Galaxy Watch FE piltide põhjal tuleb kell stiilsete värvidega.Foto: Sudhansu Ambhore / X.

Sellest, et Samsung plaanib müügile tuua soodsama nutikella, on räägitud päris kaua. Nüüd on lekkinud nii pildid kui info, mis heidavad ettevõtte plaanidele päris palju valgust.

Uue kella nimeks saab ilmselt Galaxy Watch FE. Samsung on varem teinud FE ehk Fan Editioni nime kandvaid telefone, tahvelarvuteid ja kõrvaklappe, see on aga esimene kord, kui firma toob müügile sellesse seeriasse kuuluva nutikella.

Koos piltidega avaldas lekitaja Sudhansu Ambhore ka kellade andmed. Väidetavalt on kellal 1,2-tolline OLED-ekraan, Exynos W920 kiip ning 1,5 GB muutmälu ja 16 GB salvestusmälu.

Nii piltide kui andmete põhjal saab järeldada, et tegemist on lihtsalt uue nime ja veidi uuendatud disainiga rihmadega Galaxy Watch4 mudeliga, mis on praeguseks kolm aastat vana.

Lekete põhjal saab kella hinnaks Euroopas olema 199 eurot. Praegu maksab identsete andmetega Galaxy Watch4 Eestis 135 eurot. Kui Samsung meid uue säästukella puhul millegi erilisega ei üllata, võib olla mõistlik osta praktiliselt identne vanem mudel. Uue mudeli eeliseks võib olla pikem tarkvarauuenduste tugi, aga kui mõlema kella sisu on identne, võib uue kella müügiletulek Samsungit mõjutada ka vanemale versioonile pikemat tuge pakkuma.

Samsung esitleb uusi nutikelli ja telefone ilmselt juulis. Kõlakate põhjal esitletakse siis lisaks Galaxy Watch FE-le ja Galaxy Ringi nutisõrmusele ka Galaxy Watch 7 ja täiesti uut Galaxy Watch Ultra seeriat.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.