Wolfprint teeb Tallinnas maailmaklassi 3D-tehnoloogiat ja elab üle iga põrumise

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1ep04feb15a-29.jpg

Mis on teie suur idee?

Meie suur idee on 3D tehnoloogia viimine lähemale tavainimesteni.See on olnud meie eesmärk ettevõtte alustamisest saati.

Hetkel oleme fokusseerunud oma 3D-skännerite projektile. Oleme loonud maailma esimese täisautomaatse 3D skänneri, mis aitab turismiatraktsioonidel pakkuda paremat külastajaelamust ning teenida lisatulu. Meie eesmärk on pakkuda suveniire, mis inimestele meelde jääksid ning reaalselt lisaväärtust pakuksid.

Millega te raha hakkate teenima?

Oleme raha teeninud juba esimesest päevast saati, kuid kuni tänase päevani enamasti teenusepakkumisega, et toetada meie tuumikäri arendamist.

Üks müüdud 3D skänner toodab keskmises asukohas aastakäivet ca 50 000 eurot. Hetkel on meil sõlmitud eellepingud kuue asukohaga, nelineist meie piirkonnas ning kaks USA-s. Me töötame koostöös kahe USA kõige suurema fotokabiinide tootjaga, kes kahepeale opereerivad 16 000 asukohta. Aastal 2019 plaanime end skaleerida vähemalt 500 asukohani, mis tähendaks aastakäivet ca 25 miljonit eurot.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me oleme äri teinud juba kaks aastat ning läbi elanud päris mitu suuremat langust ning alati halbadest olukordadest võitjana välja tulnud.

Meie eelmine tuumik oli ultraheli andmetest 3D-mudeli moodustamine ja väljaprintimine.Oleme üks kahest ettevõttest maailmas, kes suudab seda teha. Pakkusime 3D ultraheli teenust kliinikutele, kes oma klientidele vahendasid meie toodet, 3D prinditud loodet. Selleeesmärk on suurendada sidet vanemate ja sündimata lapse vahel, samuti on see ainusviis oma lapse “nägemiseks”pimedatele vanematele.

Hakkasime seda projekti liiga kiiresti skaleerima, ehitasime partnervõrgustiku 50 erahaiglaga 13 riigis vähem kui kuue kuuga, palkasime pea 16 inimest.Peale poolt aastat avastasime, et tulemused jäävad oodatule märgatavalt alla. Kuigi mepidime tiimi oluliselt kärpima, tulime me olukorrast siiski võitjana välja ja oleme täna tugevamad kui kunagi varemad.

Kuigi meie teenusepakkumisele läheb tuumiktiimi energiast alla kümne protsendi, toodab see siiski üpriski arvestatavat käivet.

Niisiis meoleme prussakad – seisame viimasena isegi peale tuumakatastroofi. :)

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Mina, Timmu Tõke, alustasin Wolfprindi üksi ning peagi liitus ka Rainer Selvet, Haver Järveoja ja Kaspar Tiri, kellest kõiki loeme täna tegelikult kaasasutajateks. Kuigi enamus meeskonnast on pigem ärilise taustaga, saab kogu tiim siiski tehnoloogiast aru ja panustab ühel või teisel viisil selle arendamisse.

Minu taustaks onettevõtlus ja müük, esimeseettevõttealustasin 16-aastaselt,lisaks olen ülikoolis õppinud programmeerimist ja äri.Raineri taust on kaheksaaastat 3D modelleerimistja programmeerimist, õppinud TTÜ-s arvutiteadust.Haver onEBS-i äritaustaga, töötas LHV-smaaklerina ja ehitas enne Wolfprinti eduka väikse konsultatsioonifirma.Kasparasutas keskkoolis oma ööklubi, mis osutus üpriski edukaks, tal on müügi ja äri taust,

Foto: Wolfprint

On tel investoreid? Kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

On küll, esimene ja kõige olulisem investor on siiani EBS, täpsemalt Madis ja Mart Habakuk. Lisaks on meil veel investoreid Jaapanist ja Saksamaalt, kõige hilisem investor Startup Wise Guys kiirendi. Kokku on investeeritud 160 000 eurot.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Aega, fookust ja head nõu!

Ja mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise paari kuuga tõestame me ära oma uue projekti potentsiaali, teeme täpsemad lepingud ja koostöökava oma USA fotokabiinide partneritega, sulgeme diili ühe suure Hollywoodi stuudioga ja valmistume järgmise investeeringu tõstmiseks.

Vähemkui poole aasta pärast tõstame me ühe arvestatava suurusega seed roundi ning suuname osa oma fookusest USA turule. Hakkame arendama aplikatsioone, mis võimaldavad meie mudeleid kasutada virtuaal- ja liitrealsuses, loome integratsioonid mängudele, hakkame skänne kasutama erinevate toodete müümiseks jne.

Aasta pärast on meil väljas vähemalt 40-50 skännerit ning kogu skaneerimise protsessi backend on automatiseeritud.

Avafoto: Erik Prozes (Postimees/Scanpix)

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.