2007. aasta 26. aprillil puhkesid Tallinnas Tõnismäe Pronkssõduri monumendi teisaldamise pärast rahutused. Järgnevate nädalate jooksul segasid Eesti ühiskonda enneolematud küberrünnakud, millele viidatakse maailmas kui ühele esimesele arvutitega teise riigi vastu suunatud rünnakule. Geenius meenutab kümne aasta tagust aega intervjuudes inimestega, kes toona sündmuste keskel olid.
Merike Käo reisib oma ameti tõttu palju, peamiselt konverentsidel ja seminaridel. Juhuse tahtel oli väliseestlasest Käo 2007. aasta kevadel külastamas oma esivanemate riiki – Eestit. Juhus oli seegi, et Käo on elukutselt küberturbeekspert ja selles valdkonnas töötanud 20 aastat, ent Eestisse sattudes leidis ta end ajalooliste küberrünnakute keskelt.
“Ma lugesin rünnakute kohta Äripäevast ja Postimehest. Olin aasta alguses saanud tuttavaks Hillar Aarelaiuga (toonane arvutiturbe intsidente käsitleva CERT-EE meeskonna juht – toim),” meenutab Käo. “Kuna ma olin küberturbe ringkondades juba kaua tegutsenud, siis küsisin temalt: kas ma saan kuidagi kasulik olla?”
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.