Amazon muutis varukoopiate tegemise mugavamaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Rubriiki toetab

Amazon käivitas hiljuti uue varukoopiate tegemise teenuse, mis aitab arendajatel ning teistel AWS kasutajatel oma süsteeme mugavamalt varundada.

Varukoopiate tegemise võimalus oli AWSis juba ammu olemas, kuid uuendusega on selle kasutamine tehtud mugavamaks ning automaatsemaks.

ADM Hostingu juhi Klemens Arro sõnul on tegemist olulise lahendusega ka Eestis. “Meie kogemuse järgi ei ole suurel osal siinsetest organisatsioonidest mitte mingit varunduslahendust. Kui midagi ongi olemas, siis on see reeglina aegunud, seda pole ammu testitud ning puudub kindlustunne, et kriisiolukorras on sealt andmete taastamine üldse võimalik. Nüüd on olemas uus ja lihtne võimalus, kuidas oma andmeid säilitada ja kaitsta,” ütleb Arro oma kommentaaris Geeniusele.

Ühe uue varukoopialahenduse eelisena toobki ta välja ühilduvuse: oma vanu või eksisteerivaid varukoopiaid on mugav üle viia AWS keskkonda.

“Lihtsustatult öeldes tuleb lihtsalt tänane backup-lahendus (olgu selleks lindid, kettad või muu) ühendada AWS Storage Gateway teenusega ning suunata liiklus varasemalt serverilt AWS Storage Gateway peale ümber. Selleks ei pea juurutama ühtegi uut lahendust ega muutma vanu reegleid,” sõnab Arro.

“Kolmandaks ei saa unustada, et igasuguse varundamise puhul on oluline turvalisus ja kiirus. Kogu AWS on kaheldamatult turvaline ja seepärast pole vaja muretseda. Kiiruse ehk latentsusega on aga teine lugu. Eesti ja Baltikumi jaoks on füüsiliselt kõige lähemal Stockholmi andmekeskus, kuhu saab nüüd Backup-teenust kasutades andmeid väga kiiresti varundada ja sealt taastada,” räägib Arro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.