Küberpettur võis kavala trikiga Spotify käest miljoneid eurosid saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Bulgaariast pärit Spotify esitusnimekirjade looja on arvatavasti firmalt läbi kavala petuskeemi varastanud üle miljoni dollari.

Üks suur muusikahaldusega tegelev ettevõte avastas eelmise aasta septembris, et kaks esitusnimekirja, pealkirjadega “Music from the heart” ja “Soulful music”, on ülemaailmses mängituimate nimekirja nimistus 84. ja 35. kohal, ehkki kummalgi esitusloendil oli alla 2000 jälgija.

Uurimisel selgus, et nimekirjad sisaldavad sadu 30 kuni 40 sekundi pikkuseid lugusid, mida kuulas iga kuu umbes 1200 inimest. Arvatakse, et nimekirjade ja sisu looja registreeris need 1200 kontot, makstes iga ühe puhul ka Spotify Premium teenuse eest. Iga kasutaja kuulas järjest nimetatud pleiliste, saades nii lugudele kuulamiste arvu kõrgeks.

Ehkki küberpätt pidi maksma umbes 12 000 eurot iga kuu Spotify kontode Premium paketi eest, sai ta iga loo pealt, mida kuulati rohkem kui 30 sekundit, hulga rohkem raha tagasi. Üles laetud muusika õiguste omanikud saavad 0,004 dollarit iga mängimise pealt.

Korrutame selle aga 72 000 000 mängimisega, mida näiteks nimekiri “Soulful music” iga kuu sai, kuna lugusid võidi mängida uuesti ja uuesti. Tulemuseks saame, et õiguste omanikud saavad igakuiselt 288 000 dollarit. 12 000 selle kõrval on suhteliselt tühine summa. Kui aga võltskontode robotid olid programmeeritud vahetama lugu iga 30 sekundi järel, tuleb igakuiseid mängimisi lausa 103 000 000, mis tähendab umbes 415 000 dollarilist kasumit.

Music Business Worldwide kirjutab, et arvestades, et säärane käitumine Spotify pleilistidega sai kesta kuid, võib oletada, et nimekirjade looja sai Spotify käest üle miljoni dollari.

Spotify on asjast teadlik ja eemaldas suure hulga lugudest, mis nimekirjades olid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.