Acer Vero – nüüd tehakse sülearvuteid ka neile, kes tahavad maailma päästa

Acer tutvustas hiljuti oma uusi sülearvuteid, mis tulid välja just neid ostjaid silmas pidades, kes hindavad kliimamuutuste peatamist, taaskasutust, väikest süsinikujälge ja kõike seda, mida saab elektroonikaseadme juures nimetata “ökoks”. See pole enam vaid pambusest arvutikaane pakkumine või mullikile asemel vanapaberi kasutamine pakendites.

Acer proovib oma uue tooteliiniga hoopis põhimõttelisemat joont ajada. Eks selle nimel tuleb teha järeleandmisi teha, kuid näha on, et selle eest on suur osa arvutikasutajaid valmis juba oma harjumusi muutma.

Aceri Vero seeria sülearvutite korpus on plastikust – taaskasutatud plastikust. Selleks, et see ka välja paistaks, on massi sisse puistatud erivärvilisi erksaid graanuleid, millega tavaliselt seostub inimestel taaskasutatav materjal, ehkki tegelikult ei pea see mingil moel teistsugune välja nägema, kui naftast rafineeritud plast. Värve pole sealjuures kasutatud, keemia asemel on kasutusel soja-essentsid.

Aina haruldasema erandina on Vero seeria sülearvutite korpuses näha ka tavalised kruvid. Seega igaüks saab ise masinat avada, ei pea lähenema spetsiaaltööriistadega. Töökotta jääb minemata. Aceri Vero seeria masinad on lihtsasti uuendatavad ja laiendatavad, et sama seadmega saaks kauem tööd teha ja seda ei peaks lihtsalt sellepärast välja vahetama, kui mälu täis saab, aku enam ei kesta või võimsust töö jaoks väheks jääb.

Elektrihinnad on praegu laes ja eks sellegi tõttu on harjutud rohkem oma harjumusi muutma, kuid VeroSense´i tarkvara uues sülearvutis aitab senisest paremini energiatarvet piirata eraldi menüüdest ökorežiime seadistades. Ühelt poolt väheneb elektriarve, kuid sülearvutid on niigi ökonoomsed – see pole ilmselt põhiargument energiasätete kallale minnes. Teine ja hoopis oluline boonus, mille kasutaja saab, on pikem akuiga ühe laadimisega ning võimalus ilma laadimata kauem tööd teha.

Acer Aspire Vero – üks Aceri sülearvutitest, mis on tehtud võimalikult keskkonnasäästlikult.

Korpused on Vero seerial tehtud 30% taaskasutatavast plastist, pakendid koosnevad 100% taaskasutatud materjalist. Ja mis paljudele kindlasti veel meeldib ühe uuendusena – korpusel pole neid servast liimi välja ajavaid koledaid kleepse. Hind on pisut kallim ja korpused on kõik ilmetult hallid, kuid sinu süsinikujalajälg ja kliimamõju väheneb juba ostes ning järgmised jäljed on ka väiksemad, kui naftaproduktidest arvuti kasutajatel.

Uus Acer Aspire Vero (AV15-51) tuleb Euroopas müügile oktoobri jooksul ja hinnaks saab al. 799 eurot. Acer TravelMate Vero (TMV15-51) on Euroopas sadaval 2022. aasta 1. kvartalist hinnaga alates 919 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.