Asus tahab uute CX9 mudelitega tuua Chromebookid suurejoonelisemalt kontoritesse

Chromebooki on soovitatud pigem haridusasutustele ja õpilastele kodudesse, kuid nüüd proovib Asus uute Chromebook CX9 mudelitega tuua selle platvormi jõulisemalt tagasi ärikasutusse. Tegemist on õhukeste, kergete ja militaarstandardile US MIL-STD 810H vastava tugevusega töömasinatega, millega peab saama kõik oma asjad pilves aetud.

Kuna Chrome OS-iga arvutid ei vaja tavaliselt nii võimekat riistvara kui Windowsiga, siis peeti jaanuaris Saksa e-poest lekkinud tehniliste näitajate põhjal uusi masinaid selle platvormi jaoks lausa naeruväärselt võimsaks, sest tõesti – 16 GB mälu, 512 GB SSD-d ja Inteli i7 protsessor on pilvepõhise Google´i operatsioonisüsteemi kohta veidi üle pingutatud. Nüüd, juuli lõpus on aga uued töömasinad väljas ja teada on ka hinnad erinevate konfiguratsioonidega.

Lettidele jõuavad esialgu kaks mudelit. Üks neist tavalise 14-tollise Full HD ekraani, 11. põlvkonna Inteli i3 protsessori, 8 GB RAM-i ja 128 GB massmäluga ning ligi 635-eurose hinnaga, mis tundub kerge äriklassi masina kohta üsna keskmine. Teine, võimsaim Chromebook on tõsisemate näitajatega: puutetundliku 14-tollise ekraani, 11. põlvkonna Intel Core i7 protsessori, 16 GB RAM-i, Iris Xe G7 graafika, 512 GB SSD-ga (NVMe). Selle hinnaks saab ca 970 eurot. Chromebooki kohta pole see enam just kõige odavam hind.

Sülearvutitel on üks USB 3.2 Gen 2 Type-A port, HDMI, kaks Thunderbolt 4 porti, WiFi 6 ühendus ja LED-valgustusega numbriklaviatuur puuteplaadil, mida on varem näha olnud Asuse ZenBookidel. Aku kestab ligi 14 tundi.

Võimsam riistvara tähendab, et lisaks Chrome OS-i tüüpilisele kasutusele ehk Google´i pilveteenuste tarbimisele peab masin hakkama saama ka palju tõsisemate töödega. Ehkki Chrome OS-is pole nii head valikut graafika- või videotöötluse lahendusi või isegi mänge, saab siiski midagi nende võimsamate arvutitega teha, kasvõi näiteks Steami mänge mängida. Selleks pole muide vaja sülearvuti Linuxisse, millel Chrome OS põhineb, sisse pääseda, vaid mängude striimimiseks on olemas äpp Steam Link.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.