Asuse kiireim 13-tolline mänguriarvuti saab graafikavõimsust juurde lisakohvrist

Äsja välja tulnud Asuse mänguriarvuti ROG Flow X13 on esimeste testide põhjal ilmselt võimsaim nii kompaktne mänguriarvuti üldse. Tippmudelil on dokk välise graafikakaardi lisamiseks. Sel juhul võib mobiilne masin ära teha isegi paljudele lauaarvutitele.

Lisaks on uus ROG Flow X13 ka n-ö kaks-ühes sülearvuti, mille ekraani tahapoole käänates saab seda tahvelarvutina kasutada.

Õhukesel mänguriarvutil endal on sisemine graafikakaart NVIDIA GeForce GTX 1650, mida ei loeta mängude jaoks just ülemäära võimekaks, kuid see varustus tagab arvuti kompaktsuse ja mobiilsuse, kui ringi liigud ja kõige võimsamaid 3D renderdusi vajavaid mänge parajasti ei mängi. Samas ei pea endale koju eraldi lauaarvutit ostma kõigi graafikanõudlike mängude mängimiseks. Piisab vaid vastavasse pessa Asuse ROG XG Mobile lisaseadme ühendamisest. Tegemist on eGPU ehk välise graafikakaardiga, mis pole uus kontseptsioon, selliseid arvuteid on varemgi tehtud. Seekord on aga arvuti nii-öelda põhikorpus tehtud kaks-ühes vormis ja väga kompaktsena, mida saab laiendada võimsaimate hulka kuuluva videokaardiga.

ROG XG Mobile lisaseadmesse käib tippklassi graafikakaart GeForce RTX 3080. See küll tõmbab masina mobiilsusest olulise osa maha, aga neil hetkedel, kui eraldi graafikakaarti vajad, oled ilmselt kuskil paikne ja see ei sega, kui laual on üks raamatusuurune lisakast. Graafikakaardi lisaseadmel on veel hulk pesasid, nii et seda saab kasutada dokina ja pordilaiendina.

13-tollise Flow X13 ekraani küljesuhe on 16:10, mitte traditsiooniline 16:9, mis tähendab et ekraanipaneel on natuke kõrgem ja mahutab pisut rohkem infot. Kui 13-tollisest vaateväljast jääb väheseks, siis saab muidugi külge ühendada ka suure (mänguri) monitori. Selleks on HDMI 2.0b või 2x Type C USB 3.2 Gen 2 (Displaypordi toega). Mängida saab välistel monitoridel resolutsiooniga kuni 4K UHD või 120 Hz värskendussagedusega Full HD eraldusvõimega. Süleri enda paneel on vaid 1920×1200-piksline, mis on kontoritööks ja veebisurfiks täiesti piisav.

Uue masina protsessoriks on (kuni) AMD Ryzen 9 5980HS. Operatiivmälu saab maksimaalselt lisada kuni 32 GB (4266 MHz LPDDR4) ja SSD mälu kuni 1 TB. Laadija on võimas – 100 W, kuid tavalistest mänguriarvutitest oluliselt väiksem. 30 minutiga saab sellega pool akut täis. Samas pole aku kestvus teab mis muljetavaldav, kuna tegemist on ikkagi üsna võimsa riistvaraga, mida 62 Wh aku peab jooksutama – veidi üle 6 tunni kestab keskmise kasutusega testides.

Ekraani ülaservas on HD veebikaamera, heli toetab ruumilist Surround Sound´i, WiFi kaart toetab uut kiiret 802.11ax standardit ning Bluetooth on versiooniga 5.1. Muidugi kasutatakse Chiclet mänguriklaviatuuri koos taustvalgustusega ja suurt puuteplaati.

Arvuti, millega võib mängida kõige paremat graafikat nõudvaid mänge, kaalub ilma eraldi välise graafikakaardita vaid 1,3 kg. Lisaseadmega ROG XG Mobile varustatud tippnäitajatega masin maksab ligi 2300 eurot, ilma lisaseadmeta odavamad versioonid aga isegi alla 1500 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.