Esimesed Windows 11 SE sülearvutid hakkavad müüki jõudma

Windows 11 SE sülearvutid on eraldi disainitud õpilaste ja haridusasutuste vajaduste järgi.Foto: Microsoft

Microsoft alustas eelmisel aastal Google’iga lahingut, kui andis välja uue ja kergema versiooni Windowsist. Operatsioonisüsteemi nimi on Windows 11 SE ehk student edition ning nüüd hakkavad välja tulema esimesed sülearvutid, millel see operatsioonisüsteem peal on. Acer, Asus, Dell, Lenovo ja HP – kõik need tootjad on loonud oma Windows 11 SE-ga sülearvuti.

Operatsioonisüsteem tuleb odavatele arvutitele, mis on mõeldud kasutamiseks vaid koolides ja haridusvaldkonnas. Praegu kasutatakse näiteks Ameerika Ühendriikides haridussektoris palju Chrome OS’iga Chromebooke ning Microsoft tahab saada suuremat osa sellest turust.

Säärane lähenemine, kus õpilased kasutavad koolis soodsaid arvuteid, mis suudavad täita vaid põhivajadused, on levimas üle maailma. Alates eelmise aasta algusest saavad ka Eesti koolid soetada õpetamiseks litsentsitud Chromebook’e.

Foto: Microsoft

Windows 11 SE on optimeeritud põhiliselt Edge’i, Office’i ja Microsofti pilveteenuste kasutamiseks, kuid operatsioonisüsteemiga saab olla ka näiteks Zoomis ja Chrome’is. Operatsioonisüsteemi on lihtsustatud nii, et rakendused töötavad alati täisekraanil ja multitaskimiseks saab aknad panna vaid kõrvuti.

SE-ga arvutid on disainitud spetsiifiliselt õpilastele kasutamiseks. Portaali The Verge sõnul on enamikel seadmetest pehmendusega ääred või muud kukkumise eest kaitsvad funktsioonid. Paljudel on ka pritsmekindel klaviatuur ning Aceri versioonil on isegi eraldi drenaažid, mis juhivad klaviatuurile aetud vedeliku minema.

Kohati kasutatakse ka muid õppimist soodustavaid funktsioone nagu puuteekraan ja kiirlaadimine ning kõigil on SSD kõvakettad, mis taluvad loksutamist ja liikumist mehhaanilisest kõvakettast paremini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.