Gigabyte´i uus Intel Core i7-ga sülearvuti kaalub nüüd napilt alla kilogrammi

Portrait of handsome bearded businessman using laptop while enjoying flight in first class, copy space

Gigabyte tutvustas selle sügise saabudes oma uut ülikerget sülearvutit Gigabyte G4, mis kaalub 2,2 naela ehk kilogrammidesse ümber arvutatult 0,9979 kilogrammi. Jah, ümardatult täpselt üks kilo, kuid Inteli 11. põlvkonna Core i7 protsessoriga on see ilmselt üks parima jõudluse-kaalu suhtega sülearvuti, mis praegu saada.

Gigabyte U4 on kerge ultrabook, mis tootja sõnul on loodud spetsiaalselt Generation Z-ile ehk põlvkonnale, kes on sündinud üheksakümnendate lõpus või nullindate alguses. See on just tööjõuturule sisenenud seltskond, kes on oma elustiililt väga mobiilne.

Töötavatele spetsialistidele või üliõpilastele mõeldud Gigabyte G4 on varustatud uue, 11. põlvkonna Intel Core seeria protsessoritega. Tippklassi Intel Core i7-1195G7 on võimeline kitsas korpuses vähema jahutusvõimalusega töötama kuni 5 GHz taktsagedusel. Ühe tuuma jõudlus on suurenenud sel kiibil eelmise põlvkonnaga võrreldes kuni 28%.

Inteli protsessoriga mudel toetab ka Thunderbolt 4 ühendust, mis on hea näiteks mitme 4K lisamonitori ühendamiseks. Samuti saab selle pesa kaudu kiirelt laadida või andmeid välise andmekandjaga vahetada. Uue põlvkonna WiFi 6 tagab aga kiire ja stabiilse traadita võrguühenduse.

Gigabyte U4 on väga õhukese korpusega, mis on siiski piisavalt tugev ka mobiilsele kasutajale, kuna vastab militaarstandardi MIL-STD-810G nõuetele. See tähendab, et korpus peab vastu löökidele, muljumistele ja kukkumistele, nagu standard ette näeb. Lisaks talub sülearvuti suuri kõrgusi, niiskust, äärmuslikke temperatuure ja vibratsiooni. Vetthülgav taustvalgustusega hele klaviatuur kaitseb ka peale voolanud vedelike eest.

Korpuse tugevuse tagab ühest tükist CNC masintöötlusega välja lõigatud alumiiniumist korpus.

Pandeemiajärgselt on kõik arvutitootjad pannud rõhku kaugtööle ja videokoosolekute võimalusele, siin pole ka Gigabyte miski erand. Uus seade on varustatud kahe kõlariga ning kahe tundlikkusastmega mikrofoniga, millel on sisse ehitatud mürasummutus, et filtreerida taustamüra ja hoida kõneleja hääl selgena.

Kõlaritesse jõuab aga DTS:X Ultra tehnoloogiat toetav stereoheli, mis on hea mängimisel ja muidugi ka muusika kuulamisel või filmivaatamisel.

Ekraani kohal on traditsiooniline HD-kvaliteediga veebikaamera, 14-tollise ekraani raam on väga õhuke ja selle arvelt saab tootja ka korpuse mõõtmeid vähendada. Ekraanipaneel esitab 100% sRGB värviruumist. Ekraanihinged liiguvad kuni 180 kraadi ehk täiesti lauatasapinnale.

Muus osas üsna äriklassi masinale vastavate näitajatega Gigabyte´i sülearvuti peaks tulema müügile siiski üsna soodsa hinnaga, lubab tootja, kuna on suunatud noorematele spetsialistidele ja tudengitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.