HP toob enne kooliaastat välja uue ja soodsa eraldatava klaviatuuriga Chromebooki

Eraldatava klaviatuuriga Chromebooke on ennegi nähtud (Asuse Chromebook Detachable näiteks), kuid HP on sellele sisse pannud uue kiibistiku Snapdragon 7c, mida pole enne kohatud. Seega saab HP kuulutada, et nende uus soodne ja eriti just kooli jaoks sobiv töövahend HP Chromebook x2 11 on maailma esimene Qualcomm Snapdragon 7c ja mobiilse LTE andmesidega üliõhuke Chromebook.

Miks just see Google´i alternatiivne operatsioonisüsteem nüüd, sügise hakul HP uute arvutite platvormiks valiti (ka kaks-ühes arvuti HP Chromebase 21.5 inch All-in-One Desktop tuli just sellega välja)? Pressiteatest selgub põhjus. Nimelt on just Chrome OS suunatud hübriidseadmetele, millega oleks hea tööd ja kooliasju teha nii tööl, koolis kui kodus, samuti teel olles. HP ostjate seas tehtud uuring ütles, et 63% plaanib omale uue arvuti osta kodus töötamiseks, 27% aga ostab “kellelegi teisele”. Kuna 52 protsendil vastanutest on kodus lapsed, siis need teised ilmselt ongi nooremad pereliikmed, kes ise omale uut masinat osta ei saa. Neile peaks Chrome OS üsna hästi sobima, eriti veel odavama hinna pärast.

HP Chromebook x2 11 on mõeldud kasutajatele, kes soovivad nii tööd teha ja õppida kui ka vahel meelelahutust nautida. Eraldatava klaviatuuriga arvuti on tahvelarvutile omase mobiilsusega, seda saabki tänu puutetundlikule ekraanile kasutada nii tahvli kui arvutina. Õhuke ja vastupidav CNC-pingil välja lõigatud alumiiniumist korpus muudab seadme ideaalseks aktiivse eluviisiga kasutajatele. Klaviatuuriosa on magnetiliselt kinnitatav, kaaned aga töötavad sülearvutina kasutades 170 kraadi ulatuses reguleeritava tugijalana.

Maailma esimesel eemaldatava klaviatuuriga Snapdragon 7c kiibistikuga Cromebook saab olla mobiilses internetis valikulise 4G LTE modemi abil. Sellega on hübriidarvuti lisaks vajadusel ka nutitelefoni asendajaks.

Chromebook x2 11 on välja töötatud Qualcommi, HP ja Google’i koostöös. Uus Qualcommi kiibistik aitab parandada videokonverentside kvaliteeti, säästab akut ja töötab vähem kuumenedes, seega pole vaja eraldi ventilaatorit jahutamiseks. Aku kestab 11 tundi.

Uue HP Chromebook x2 11 oluliste äramainimist väärivate funktsioonide hulka kuuluvad veel 11-tolline 2K eraldusvõimega ja 3: 2 kuvasuhtega puutetundlik ekraan, täissuuruses õhuke ja eraldatav klaviatuur, millel suur puuteplaat, HP juhtmevabalt laetav puutepliiats, kaks kaamerat (5 MP esikaamera ja 8 MP selfie kaamera) ning Bang & Olufseni heli. Rakendusi saab installida Google Play poest, arvuti toetab Stadia mängude voogesituse teenust.

HP Chromebook x2 11 jõuab eeldatavasti poodidesse augustis, oktoobris ka koos puutepliiatsiga. Sülearvuti hinnad algavad 510 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.