HP uus kaks-ühes sülearvuti Elite Folio meeldib eriti veganitele

Veganid ja loomsete toodete vältijad võivad muude sülearvutite seast eelistada just seda uut HP mobiilset seadet, kuna selle tootmisel on kasutatud võimalikult vähe loomset materjali.

Folio arvutid on omapärase disainiga – ekraaniosa ühendub klaviatuuripoolse osaga pehmete kaantega. Kui varem kasutati katteks paksemat loomset nahka, siis nüüd on HP sellest loobunud ning tooraineks valinud muud allikad, nimetades materjali veganisõbralikuks. Ka teiste kasutatavate materjalide valikuga on püütud olla võimalikult keskkonnasäästlikud. Sellega sai HP Elite Folio 13,5 2-in-1 ka EPEAT-i eriti keskkonnasäästlike elektroonikaseadmete registrisse.

Sülearvutite juures on tegelikult loomsete toorainete vältijatel raske valikut teha, sest pea kõik seadmed sisaldavad loomseid produkte, mida vaja nii ekraanide, akude kui ka korpuste tootmisel. Põhiliselt on tegemist igasuguste loomset päritolu liimide ja viimistluse komponentidega. Nii-öelda luksustoodetes on tavaliselt kasutusel ka disainielemendina naturaalne nahk.

Korpus on HP Elite Foliol valmistatud 90% taaskasutatud metallist ja sisemised Bang & Olufseni kõlarid ehitatud taaskasutatud plastikust, mis kogutud ookeanidest.

Millest täpsemalt vegan-nahk HP arvuti juures on tehtud, see pole täpsemalt teada, aga praegu on juba olemas ka sellised vegan-tehnoloogiad, millega saab kookose ja banaani kiududest üsna nahasarnast materjali toota.

Lisaks neile keskkonnasõbralikele omadustele saab ärikasutajale suunatud kaks-ühes arvutit kasutada nii traditsioonilise sülearvuti, püstise ekraani kui tahvlina ehk mitme seadme asemel piisab ühest:

Kuna ekraan on paindliku ühendusega kaante küljes, saab näiteks tõsta selle klaviatuuri peale ja kasutada nii puuteekraanina kui ka puuteplaadilt hiirega juhtides, kui pole vaja teksti sisse tippida. Sellises asendis on mugav filmi vaadata või veebis surfata.

Täielikult ekraani klaviatuuri peale nihutades saab seda seadet kasutada aga tahvlina.

HP Elite Folio välistest juhtmevabadest ühendustest on olemas WiFi 6 ja Bluetooth, kaks SuperSpeed USB Type C (5 Gbit/s) porti koos toite ja DisplayPort 1.4 toega ning kõrvaklapi-mikrofoni pesa. Osadel mudelitel leidub SIM-kaardi pesa ja mobiilse andmeside moodul koos GPS-iga.

Puutetundlik kriimustuskindla kattega Full HD ekraan on kõrge, 3:2 küljesuhtega ja varjab vaadet kõrval istuja eest, mis aitab reisides privaatsust hoida.

Aku kestab tänu Qualcommi mobiilsele kiibistikule 8cx Gen2 5G ülikaua – kuni 20 tundi. Seega on seade lisaks vägagi energiasäästlik oma Qualcommi kiibistikuga, mis keskkonnale on jällegi pigem positiivne omadus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.