Intel tõstis latti: õhukeste sülearvutite uusimad Core´i protsessorid jõudsid 5 gigahertsini

11. põlvkonna Intel Core´i protsessorid, mille esimesi mudeleid esitleti 2. septembril 2020. Foto: Intel Corporation

Äsja Taiwanis toimunud Computexil, mis praegusele ajale kohaselt peeti virtuaalselt, esitles Intel oma uute, 11. põlvkonna Core protsessorite kahte uut mudelit, mis said juurde kiirust ja on Inteli sõnul nüüd maailma kõige võimekamad õhukeste ja kergete ehk eriti mobiilsete Windowsiga sülearvutite protsessorid.

Need kaks uut mudelit on Core i7-1195G7 ja i5-1155G7, mis on nii-öelda järeltulijad eelmisel sügisel välja tulnud Core i7-1185G7 ja i5-1135G7 mudelitele.

Core i7-1195G7 võib nüüd ühe tuumaga saavutada rekordihõngulise 5 GHz taktsageduse, Core i51155G7 aga võtab välja kuni 4,5 GHz.

Uutel protsessoritel on sissehitatud Thunderbolt 4 tugi, mis tagab sülearvutitele nii olulise ühe kaabliga ühenduse paljude lisaseadmetega. Näiteks saab universaalse Thunderbolt 4 kaabliühendusega edastada kuni neli 4K HDR ekraanipilti korraga.

Uutel protsessorimudelitel on tugevalt edasi arendatud ka riistvaralist tehisintellekti tuge, mis aitab oluliselt erineval signaalitöötlusel. Näiteks suudab protsessor tehisintellekti algoritmide abiga paremini müra summutada ning videote kvaliteeti parandada nii mahamängimisel kui veebikaamerast edastamisel.

Lisaks esitles Intel Computexil ka uut 5G moodulit Intel 5G Solution 5000, mida pakutakse koostöös MediaTeki ja Fibocomiga. See aitab tuua kiirema 5G kergetesse mobiilsetesse sülearvutitesse ning esimesed selle toega uued mudelid peaksidki kohe välja tulema Asuselt, Acerilt ja HP-lt.

Inteli esitluses mainiti, et uued protsessorimudelid võivad tuua kuni 25% jõudluse kasvu, parema WiFi 6/6E ühenduse ning kuni kaks korda parema videote renderdamise ja redigeerimise jõudluse. Hüpe on seega kohati päris suur.

Intel Core i7-1195G7 ja Intel Core i5-1155G7 protsessoritega arvuteid on oodata sel aastal ligi 60 uut mudelit erinevatelt tootjatelt. Esimestena peaksid müügile jõudma uute protsessoritega kerged sülearvutid Asuselt, Acerilt, Lenovolt, MSI-lt ja HP-lt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.