Lenovo avalikustas maailma esimese läbipaistva ekraaniga sülearvuti

Lenovo uue süleri ekraanist on läbi näha.Foto: Lenovo

Kirjutasime hiljuti sellest, kuidas osade spekulatsioonide põhjal võib Lenovolt oodata peagi läbipaistva ekraaniga sülearvutit. Nii ka läks ja äsja alanud MWC pressiüritusel oli ettevõttel varuks just see seade. Tegu on sülearvutiga, millel on läbipaistev 17,3-tolline Micro-LED-ekraan.

Seadme alumine osa on samuti ekraan, mida saab kasutada tahvelarvuti või klaviatuurina. Klaviatuuril pole aga füüsilisi nuppe, selle asemel kuvatakse klahvid klaasile.

Arvuti ekraani tagakaanel on ka kaamera, millega saab kasutada näiteks erinevaid liitreaalsuse rakendusi. Lenovo demonstreeris pressiüritusel, kuidas seadme taga oleva füüsilise lille juurde lendas virtuaalne liblikas.

Lenovo sõnul võib arvuti ekraanipaneeli heledus ulatuda 1000 nitini. Mida eredam pilt, seda vähem on paneelist läbi näha. Seadme prototüüpidel on väikese eraldusvõimega 720p paneel, kuid Lenovo sõnul areneb see tehnoloogia aja jooksul.

Müügile Project Crystal aga ei tule. Lenovo sõnul on see arvuti lihtsalt näide selle kohta, millist tehnoloogiat tuleviku nutiseadmetes näha võib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.