Mänguriarvutite tootja hoiatab: järgmisel aastal pole suurest hinnatõusust pääsu

2022. aasta tuleb ka arvutimängijatele suure hinnakasvuga – Razeri juht Min-Liang Tan hoiatas, et ees ootab suure hulga komponentide järsk hinnatõus ja see jõuab ka järgmisel aastal väljatulevate mänguri sülearvutite hinnalipikule.

Razeri tegevjuht säutsus, et pidas hiljuti läbirääkimisi ja kohtumisi komponenditootjatega ning kiibipuudust hakkab järgmisel aastal saatma kõrgem hind.

https://twitter.com/minliangtan/status/1465553213545799680

Bloomberg ennustas juba augustis, et kiibipuudus jätkub ja kiipide tellimise tähtajad on juba läinud rohkem kui 25 nädala pikkuseks. Vabal turul tähendab suurem nõudlus ja väiksem pakkumine, et hinnad korrigeerivad selle vahe.

Mänguriarvutid vajavad võimsaid graafikakaarte. Nende hind on viimastel aastatel niigi kasvanud, kuid nüüd lisavad õli tulle ühelt poolt pandeemiajärgsed tarneraskused, teiselt poolt veel suurem nõudlus uute arvutite järgi, kuna inimesed töötavad rohkem kodust ja kolmandana andis ka Microsoft oma osa defitsiidi suurenemisse Windows 11-ga, mis esitab arvuti riistvarale kõrgemaid nõudmisi. Paljud kasutajad tahavad Windows 11-le üle minnes oma riistvara võimsama vastu vahetada.

Graafikakaartide tootja nVidia juht Jensen Huang ennustab samuti graafikakaartide defitsiiti terveks 2022. aastaks ja see ei leevene.

Razeri tippmudel Blade 17 koos 4K resolutsiooniga puuteekraani, Core i9 protsessori ja RTX 3080 graafikakaardiga maksab juba praegu ligi 5000 eurot. Millised hinnad meid järgmisel aastal ootavad, selgub varsti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.