Need on kolm Red Dot´i poolt auhinnatud parima disainiga sülearvutit 2021. aastal

Igal sügisel valitakse paljude erinevate toodete kategooriates välja aasta parim disain, mis pärjatakse maineka Red Dot´i auhinnaga. Kuigi disainiauhindu võidakse välja jagada kokku tuhandeid, siis tõstetakse veel nende seast eriti esile Best of the Best ehk parimatest parimad omas valdkonnas. Sülearvutite rubriigis avaldame muidugi parimatest parimad sülearvutid, mis said seekord žürii kõrgeima tunnustuse.

Arvutite ja infotehnoloogia kategoorias selgusid kuus parimatest parima disainiga toodet, millest kolm on sülearvutid. Parima disainiga seadmed 2021. aastal on järgmised.

Lenovo Yoga 9i

Nahk rõhutab luksust ja nahast kattega sülearvuti on midagi üsna enneolematut. See Red Dot´i žürii ära võluski.

Lenovo Yoga 9i teine luksuslik disainielement on äärest ääreni klaasist randmetugi, kus tavaliselt asub keskel arvuti puuteplaat. See on seal endiselt, kuid kogu korpus on ühe sileda klaaspinna all, kuhu paremale üles nurka on peidetud ka ultraheliga töötav sõrmejäljelugeja. Disaini poolest on see sülearvuti täiuslik, kuigi kas klaasi alla paigutatud puuteplaat just nii hästi töötab, kui eraldi puuteplaat, on iseküsimus. Korpusesse on ära peidetud veel puutepliiats, ekraani saab keerata 360 kraadi. Ruumilise heliga kvaliteetsed kõlarid on samuti silma alt ära – ekraanihinge sees.

Porsche Design Acer Book RS & Travelpack RS

Porsche disainerid ei tee ainult uusi vägevaid sportautode disaine, vaid flirdivad juba pikemat aega ka teiste tehnoloogiafirmadega, kujundades näiteks printerite, kellade ja nutitelefonide välimust. Aceri puhul tegi Studio F. A. Porsche aga silmatorkava välimusega süsinikfiiberkiust sülearvuti korpuse.

Porsche kõlab automaailmas kallilt, kuid arvutite juures see hinnasilt väga ulmeliseks ei kasva – Porsche Design Acer Book RS hinnad algavad 1185 eurost, mis on ühe korraliku ärisülearvuti jaoks täiesti mõistlik hind.

Kerge, 1,2 kg kaaluv masin on kaetud efektse süsinikfiiberkiust kattega, mida kasutatakse ka kiirete sportautode keredes. Lisaks on kaasas sama stiiliga sobivaid aksessuaare – arvutihiir, kott, hiirematt jne.

ThinkBook Plus 2

Teise põlvkonna ThinkBook Plus on kaks-ühes arvuti, mis on nii sülearvutina kui tahvelarvutina kasutatav. Kui pealtnäha paistab see masin olevat üsna tavaline, siis tegelikult pakub uus ThinkBook Plus hoopis kaht eraldi ekraani – üks traditsiooniliselt kaane all ja teine e-tindi tehnoloogiaga kaane peal arvuti välisküljel.

See e-Ink´iga ehk e-tindiga ülimadala energiatarbega tagakülje ekraan oli ka esimesel põlvkonnal olemas, kuid on nüüd see suurenenud 68 protsendini tagakaane pinnast, mis teeb puutetundliku mustvalge lisaekraani diagonaali suuruseks 12 tolli. Põhiekraani ja lisaekraani eraldusvõime on sama, 2560 × 1600 pikslit.

Need kolm sülearvutit said Red Dot´i kõrgeima aastaauhinna oma kategoorias.

Enamust tööks vajalikke rakendusi saab nüüd käivitada kaanelt ilma arvutit avamata.

Žüriile meeldis eriti selle arvuti juures võimalus kaant avamata oma mõtted ja joonistused kohe arvutisse saata, vaadata kalendrit, kirjutada või märkmeid teha. See on uus harjumatu kontseptsioon, aga võimalik, et tulevikus üks mugavatest alternatiividest tavalistele sülearvutitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.