ROG uutes mänguriarvutites Strix G15 ja G17 kohtusid AMD tipp-protsessor ja tippgraafika

Äsja Asuse / Republic of Gamersi (ROG) poolt välja kuulutatud kaks spetsiaalväljalaset tippklassi mänguriarvutitest – Strix G15 ja Strix G17 Advantage Edition kasutavad esimesena koos uue võimsa AMD Ryzen 9 5900HX protsessoriga AMD Radeon RX 6800M graafikakaarti.

Tegemist on esimeste AMD Radeon RX 6800M graafikakaardi ja Ryzen 9 5900HX protsessori komplektiga mängurisülearvutitega, mis peaksid mänguvõimsuse uuele tasemele viima. Et see kõik aga üle ei kuumeneks, kasutatakse ROG enda väljatöötatud jahutuslahendust koos aurukambriga, mis katab kõik olulised komponendid.

Strix G Advantage Edition sülearvutite ekraanivalikus on kuni 300 Hz värskendussagedusega Full HD paneel, mille reageerimiskiirus on mängudele kohane – 3 ms. Suurema eraldusvõimega WQHD ekraanil on väiksem värskendussagedus – 165 Hz, kuid reageerimiskiirus samuti 3 ms ning nagu eelminegi on varustatud FreeSync Premium tehnoloogiaga, mis tagab sujuva videopildi.

Strix G Advantage Edition seeria disain on tehtud e-spordist lähtudes ja see tähendab vastupidavust, stiilsust ning valgusefekte. Aura Sync LED-efektide ja lisapaneelidega saab oma masinat isikupärastada.

Strix G Advantage Editioni sülearvutid on esimesed, mis kasutavad täiesti uut Radeon RX 6000 Mobile seeria kiipi Radeon RX 6800M. See on üles ehitatud AMD RDNA 2 arhitektuuril, mis ühendab Ray Tracing´u, arvutuslikud ja riistvara toega videoefektid, et näidata veel elutruumat pilti kui seni. Radeon RX 6800M-il on piisavalt võimsust sujuva graafika toetamiseks pea kõigis suurt graafikajõudlust nõudvates mängudes.

AMD uusima Ryzen 5000 seeria protsessor Ryzen 9 5900HX on valmistatud 7 nm kiibitehnoloogiaga. Kasutusel on 8 tuuma. Protsessor oskab energiatarvet optimeerida, kui mängudes kaadrisagedust muudetakse, keerukaid 3D-objekte renderdatakse või filme vaadatakse. Masinõppe algoritmid võivad parandada arvuti jõudlust kuni 15%.

Nutikas vahemälu suurendab paljude mängustsenaariumide jaoks riistvara jõudlust, parandades andmeedastust graafikakaardi ja protsessori vahel. Ära saab kasutada kogu PCI Expressi potentsiaali, võimaldades protsessoril korraga juurde pääseda kogu GPU mälule.

Arvutitel on kuni 32 GB DDR4-3200 operatiivmälu. Massmälu on kuni 1 TB (kiire NVMe SSD). Lisaks leidub täiendav M.2 pesa, mis aitab mälu laiendada veelgi.

ROG Strix G Advantage Edition sülearvutid on saadaval 15- ja 17-tolliste ekraanidega. Uuendatud helisüsteemil on kaks Smart Amp kõlarit, mis asuvad klaviatuuri taga. Toetatud on ruumiline Dolby Atmos heli, mis tekitab stereokõrvaklappides virtuaalse 5.1.2 kanaliga ruumilise helipildi. Mängijad saavad vaenlase liikumise suunda täpselt ennustada hoolega kuulates. Tiimisuhtluse parandamiseks kõrvaldatakse kahesuunaliselt tehisintellekti abiga taustamüra kuni 95%.

ROG Strix G Advantage Editions sülearvutid on kuni 7% väiksemad kui eelmine põlvkond. Suuremad 90 Wh akud lubavad kuni 11,4 tundi video taasesitamist, samas kiirlaadimine täida aku 50 protsendini vaid 33 minutiga. USB-C laadimise tugi lubab kasutada universaalseid adaptereid.

Sülearvutil on karbis kaasas kaks täiendavat disainielementide komplekti ja neid on lihtne isikupära lisamiseks või meeleolule vastavalt vahetada. Tootja pakub veel 3D-mudeleid, mille järgi kasutajad saaksid arvutile välja 3D printeriga trükkida endale sobivad disainielemendid, mida on kerge vahetada.

Aura Sync LED-valgustuse abil saab kohandada valgusefekte. RGB LED-id asuvad välisküljel ja neljatsoonilisel klaviatuuril.

Arvutitel on piisavalt porte, et toita mitme monitoriga töölauda. Tagaküljel asuvad põhitoitepistik, HDMI, gigabitine Ethernet, A-tüüpi USB ja DisplayPort toega USB-C pesa.
Vasakul küljel võib välisseadmeid ühendada veel kahte USB-porti ja seal asub samuti peakomplekti pesa, hoides ära täiendavad kaablid paremakäeliste puhul hiire ümbrusest. WiFi 6 (802.11ax) võrguühendus toetab traadita ühendust kuni 2,4 Gbit/s. WiFi leviala parandab ROG RangeBoost tehnoloogia, mis nelja sisemise antenni signaalitugevust analüüsides valib kasutamiseks parimad antennipaarid, vähendades vigaseid andmepakette.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.