Sülearvuti kunstnikuhingele? Aceril on just selline olemas

Nišiarvutid on tavaliselt olemas erinevatele kestvaid ja vastupidavaid tööriistu vajavatele spetsialistidele, et saaks nendega metsa ja mutta minna või vesisemas keskkonnas tööd teha. Kunstnikuhingele aga pole vaja robustset kesta ja tugevat korpust, ehkki ka need tulevad kasuks, vaid pigem võimalust arvutiga teha loomingut samamoodi, nagu lõuendi või paberiga (või video montaažipuldiga). Aceril on selleks loodud vastav arvuti, mis töötab nii tavalise sülearvutina kui ka suure digilauana. Kaasas on puutetundlik pliiats, ekraanihinged aga on kohandatud tööks tasapinnal.

Aceri sülearvuti ConceptD9 on spetsiaalarvutite seeria üks esimesi mudeleid, praeguseks on välja tulnud ka rohkem tavalisi sülereid meenutavaid, kuid siiski loomingulisematele kasutajatele suunatud masinaid, nagu näiteks ConceptD7.

ConceptD9 aga on nii välimuselt kui kasutusvõimalustelt päris eriline isend.

See on suunatud inseneridele, arhitektidele, videokunstnikele, operaatoritele, monteerijatele, 3D -animaatorite, tehisintellekti spetsialistide ja paljudele teistele, kellel vaja graafiliselt midagi kujutada ja spetsiaaltarkvara kasutada. ConceptD sülearvuti erilisus seisneb veel selleski, et riistvara on sertifitseeritud paljude tarkvaratootjate sertifikaadiga, mis kinnitavad, et riistvara sobib hästi kokku nende spetsiifiliste programmidega.

Näiteks on ConceptD9 sertifitseeritud Adobe´i poolt nii Premiere´i kui After Effectsiga töötamiseks, samuti on olemas Altairi, Keyshoti jt ISV (Independent Software Vendor) kinnitused.

Komplektiga tuleb kaasa puutepliiats, mille väljatöötajaks on Wacom – tuntud digilaudade tootja.

Wacomi EMR pliiatsit saab sülearvuti külge magnetiga kinnitada, et see ära ei kaoks. Pliiats on väga kiire reageerimise ja täpse juhtimisega, puutetundlikkust registreerib arvuti 4096 rõhutundlikkuse tasemega. See aitab paremini näiteks oma käega joonistada.

Omapärane on selle sülearvuti hingede lahendus. Kui tavaliselt käänatakse ekraan 360 kraadi klaviatuuri põhja alla, siis sel mudelil on hinged ehitatud võimalusega keerata ekraan klaviatuuri peale. Nii saab arvuti stabiilselt lauale panna ja isegi lauatasapinnast veidi kõrgemale tõsta. Hingedega on võimalik ka kergelt ekraan üle laua istuja suunas keerata, et näidata mõnda oma disaini-ideed.

Muidugi on erilist tähelepanu pööratud ka värviesitusele. Sülearvuti kohta hiiglaslikul 17,3-tollisel 4K ekraanil on 100% Adobe RGB värviulatus, PANTONE Matching Systemi (PMS) värvikorrektsioon, kalibreeritud värvid jne.

Ühendustest on olemas ThunderBolt 3 port, mille ühenduskiiruseks kuni 40 Gbit/s, USB C laadimise tugi, DisplayPort üle USB-C lisamonitori ühendamiseks ja võimalus korraga ühendada mitu 4K ekraani. Lisaks on küljel kaks USB 3.1 porti.

Kuna töövahendit kasutatakse üsna suurt arvutusvõimsust eeldataval graafikatööl, siis on ka protsessor võimsaim, mis Intelil pakkuda – Core i9. Mälu on 32 GB, massmäluna saab kasutada kuni 2x 1 TB salvestusmahtu. Selleks on kaks NVME PCIe pesa. Graafikaesituse tagab võimas NVIDIA RTX graafikakaart.

Klaviatuur on taustvalgustusega, täismõõtmetes ja eraldi (puutetundliku) numbriklaviatuuriga, võttes enda alla vaid poole arvuti pinnast. Numbriklaviatuur on kuvatud klahvide kõrval asuvale puuteplaadile, mida saab kasutada ka hiirena.

Klaviatuuri kohal ülemise arvutipoole all peidavad end võimsad stereokõlarid, mis on suutelised esitama ruumilist 3D heli.

Kõik tundub olevat loomingulisele kasutajale ideaalne, aga hind? jah, paraku on tegemist ühe kalleima sülearvutiga, mida poest saada – hind algab ligi 4000 eurost. Alati polegi seda letil, vaid tuleb eraldi tellida. Kuid nišitoodete puhul tuleb oluliselt kallima hinnaga ilmselt leppida. Samas aitab see arvuti kokku hoida sülearvuti ja eraldi lauaarvuti ostu pealt, sest tegemist on kaks-ühes seadmega, mis sobib nii kaasa võtta kui kontorilaual kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.