Sülearvuti saab peagi aru, kas oled läheduses vaid oma mikrofoni ja kõlari abiga

Norra ettevõte Elliptic Labs arendab sülearvutitele uut virtuaalset andurit, mis saab aru, kas istud arvuti ees või mitte vaid mikrofoni ja kõlari abiga. Lisaseadmeid ega kaamerat pole selleks vaja.

Firma on sarnast tehnoloogiat juba varemgi arendanud, kuid nüüd täiendati seda sülearvutite jaoks. Varem on ettevõte näiteks lähedussensori lahendusi katsetanud nutitelefonides, kuhu pole vaja uut riistvara, vaid kõik toimub kõlarist välja saadetava heli ja seda vastu võtva mikrofoniga. Tegemist on justnagu ultraheliradariga, mis kõlarist peegeldunud heli mikrofonist vastu võtab ja analüüsib, tehes siis järelduse, kas inimene on läheduses või mitte. Rakendatakse masinõpet ja tehisintellekti, mis oskab eristada, kui keegi näiteks lihtsalt ekraani eest möödub või istub ekraani ette.

Tehisintellektiga kohaloleku andurit saab kasutada ükskõik millises kõlari ja mikrofoniga seadmes. Kuna lahendus on täielikult tarkvarapõhine, sobib see ka vanematesse seadmetesse või turvalisuse pärast kinni kleebitud kaameraga masinatesse. Kui kasutaja eemaldub sülearvutist, tuvastab tehisintellektiga virtuaalne kohaloleku andur lahkumise, lukustab seadme ja lülitab selle energiasäästu režiimi ning saabudes lülitab jälle sisse.

“Microsoft ja Intel muudavad kohaloleku tuvastamise järgmise põlvkonna arvutite ja sülearvutite juures üheks võtmekomponendiks,” ütles firma tegevjuht Laila Danielsen uut lahendust pressile tutvustades, “Elliptic Labs on igatahes heas positsioonis, et pakkuda oma tehisintellekti põhist virtuaalset kohalolekusensorit suurele osale turust.”

Firma olevat juba sõlminud lepingu ühe tuntud nutitelerite tootjaga, et kasutada sama tehnoloogiat kaamerata teleri ees istuvate vaatajate tuvastamisel. Mikrofoni ja kõlariga varustatud televiisor “skännib” ümbrust kõlaritest kostva inimesele kuuldamatu ultraheliga, mille peegeldumine mikrofoni annab teada, kas ruumis on inimesi või võib ekraani tühjas toas välja lülitada.

Sama lahendus on plaanis sülearvutitele ning siingi olevat Elliptic Labsil esimesed kokkulepped ühe Taiwani sülearvutitootjaga juba tehtud.

Vaata lähemalt, kuidas lahendus nutitelefonides toimib:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.