Tahad ise oma sülearvuti juppidest kokku panna? Frameworki uus toode seda lubabki

Framework on enam-vähem ühe arvuti firma. Tootevalikust leiab masina, mille igaüks saab ise komponentidest kokku panna. Seega on tagasi need ajad 90ndatest, kui pidid müüjale esitama detailide nimekirja, millist arvutit tahaksid. Framework DIY arvuti aga pead kodus veel ise juppidest kokku ka panema. Õnneks pole see raske.

Moodulitest koosneva sülearvuti eeltellimine on idufirmas juba alanud ja masin, mille saad koostada, maksab ligi 615 eurot. Kui tahad “valmis” arvutit, läheb see maksma juba 1000 dollarit ehk 820 eurot. Valmiskomplektide valik on samuti päris suur. Neidki võib hiljem oma äranägemise järgi uuendada ja detaile välja vahetada.

Frameworki tee-ise ehk DIY toode pole siiski selline, mida üksikutest arvutiosadest pead hakkama ise komplekteerima. Disain on lahendatud niimoodi, et osa komponente käivad standardmoodulitena korpuse küljel asuvatesse sahtlitesse. Seega on nende puhul vaid ühendamise vaev.

Framework DIY pakub põhivarustusena 13,5-tollist ja 2256 x 1504 pikslist ekraani, 1080p veebikaamerat, 55 Wh akut, tugevat alumiiniumkorpust.

Portide kohta ei saagi midagi kindlat öelda, sest ühendusvõimalused on kasutaja enda poolt valitavad vastavate moodulite seast. Arvutil on külgedel pesade jaoks neli sahtlit, kuhu saab pista viis erinevat moodulit: USB-C, USB-A, HDMI, DisplayPort ja microSD kaardilugeja. Tulevikus lubatakse pordivaliku võimalusi juurde tekitada.

Emaplaadile saab valida Inteli 11. põlvkonna Core i5 või Core i7 protsessori, videokaardiks on Inteli Xe graafika. Kahte SO-DIMM mälupessa võib pista RAM mälukaarte kokku kuni 64 GB mahuga, massmälu saab lisada kuni 8 TB mahuni.

Ka aku ja WiFi / Bluetoothi moodulid on lihtsasti vahetatavad, kui peaks vajadus tekkima.

Klaviatuuri kohal paremal ülal nurgas asub sõrmejäljelugeja, klaviatuur ja ekraaniääred on valitavad. Kas aga Eesti klaviatuuripaigutus valikus on, pole kindel. Ekraaniäärte valikus on näiteks must, hõbedane ja oranž.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.