Tahad sülearvutil ülipikka aku tööaega? Osta Mac!

Kui sülearvuti ostmisel saab üks põhiliseks argumendiks ülimalt kauakestev aku, siis valik kitseneb üsna oluliselt selliste mudelite juurde, mille hind ka kõrgem. Reeglina on tegemist kergete üriklassi arvutitega ning kui tahad selles mudelirägastikus kindel olla, siis võib kasutada üht lihtsat soovitust – võta Mac (täpsemalt – Macbook Air, aga ka MacBook pro on korralik valik). See on üsna kindla peale minek.

Absoluutarvudes aga ei pruugigi Mac aga olla kõige pikema aku elueaga. Uuemad MacBook Airid ja MacBook Pro-d on Apple´i enda ülimalt energiasäästliku kiibiga, mis sama tootja riistvara ja tarkvara kombinatsioonina ehk iOS operatsioonisüsteem M1 kiibiga annavadki väga pika aku tööaja – isegi kuni 20 tundi.

Võimsam, kuid ka raskem MacBook Pro ei jää sellele palju alla ligi 18 tunniga. Siin ajakirjas nimetatakse seda seni testitutest kõige pikema akuajaga isendiks.

Samas on muidugi ka Windowsiga PC-d konkurentsivõimelised, ehkki neil sõltub aku tegelik tööiga ka päris palju sellest, mida masinaga tehakse. Ka Windowsi seaded aitavad akuaega pikendada.

Dell Latitude 9510 näiteks peab keskmise kontorikasutusega vastu ligi 18 tundi, mis on LaptopMagi testitulemuste järgi kõige kauem kestva akuga mudel.

Kui Windows või iOS pole olulised, siis on veel üks sektor, kust leiab hea pika akuajaga isendeid – Chromebookid.

ZDnet on neid testinud ja reastanud kõige pikema tööajaga masinate etteotsa samuti Dell Latitude 9510, kuid lisaks tulevad võitja järel peale MacBook Pro´d ja Asus ExpertBook B9450 (mõlemad 16 tundi) sellised Chromebookid nagu Google PixelBook Go ja LG Gram 14 2-in-1.

CNet aga on testides jõudnud tulemusele, et tipus on üle 16 tunni reaalse kasutusega Asus ExpertBook B9450. Mine võta kinni, mis siis täpne aku tööaeg olema peaks, aga siit on juba näha mitmeid korduvaid nimesid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.