Uus HP sülearvuti teeb kasutaja videokoosolekul tehisintellekti abil ilusamaks

Oktoobris uue Windows 11 operatsioonisüsteemiga välja tulev HP kaks-ühes sülearvuti x360 16 sisaldab nüüd uut HP tehisintellekti tuge, mis muuhulgas ilustab ka sisseehitatud veebikaamera edastatavat pilti kasutajast.

Kui kasutaja soovib, siis teeb tehisintellekt näopildile kiire “digitaalse meigi”: silub nahka, valgendab hambaid, muudab silmad säravamaks ja teeb igatpidi kenamaks. Selleks kasutatakse spetsiaalseid tehisintellekti algoritme, mis töötlevad liikuvat videopilti.

Veebikaamera on kvaliteetne ja 5MP sensoriga, kuid iluteenust pakub hoopis lisatarkvara, millel glamuurne nimi: HP GlamCam. HP enda kirjelduse järgi aitab see tarkvara videokoosolekul esinejal keskenduda sellele, mida ta räägib, mitte sellele, kui hea ta kaameras välja näeb.

Tarkvara pakub ka muid videofiltreid, mida paljud teavad juba sotsiaalmeediast – võimalik, et kuni legendaarse “kassifiltrini” välja.

Samas on eksperdid juba varem hoiatanud, et mitmesugused ilufiltrid ja sotsiaalmeedia jaoks pildi ilusamaks töötlemine võivad luua noorte seas ülikõrgeid ilustandardeid, millele on päris elus vastata raske, kui mitte võimatu.

“Ilustamist” on juba varem pakkunud ka selline tuntud videokoosolekute keskkond nagu Zoom ja selle sisselülitamise juhendi leiab siit. HP tehisintellekt aga töötleb videot otse sülearvuti kaamerast ning sobib seega ükskõik millise videokonverentsi platvormi kasutajale.

Kaameratarkvara seadistused leiab HP Command Centerist ja selle funktsioone saab sisse-välja lülitada. HP GlamCam on HP tutvustuses vajalik abivahend näiteks neile, kes töötavad kodust ja ühe varajase videokõne jaoks hommikul oleks neil ehk liiga tülikas end n-ö valmis sättida. Hoopis lihtsam on lasta seda teha tarkvaral. Lisaks lubab GlamCam teha videokõne pildis pausi ja täita see hetk, kui tahad kaamerapildi välja lülitada, mõne automaatkaadriga.

Tarkvara kohendab ka valgust, kui see ei lange ideaalselt ning parandab valgustusvead.

GlamCam pakub ka muid lisafunktsioone. Näiteks saab selle seadistada ekraanipilti hägustama, kui keegi üle õla selja tagant sinu ekraanile piilub ning tumendab automaatselt ekraani, kui arvutist eemale lähed.

Uus oktoobris müügile jõudev HP Spectre x360 16 on kaks-ühes sülearvuti, millel 360 kraadi liigutatavad ekraanihinged, mis lubavad puuteekraani kasutada ka tahvliasendis. 16-tolline ekraan on suur ja lubab masinat edukalt kasutada lauaarvuti asendajana. Ühendustest on olemas kaks Thunderbolt 4/USB-4 Type C pesa, üks USB Type A port, HDMI väljund lisamonitorile ning kõrvaklapi-mikrofoni pesa. Virtuaalkoosolekute jaoks saab kasutada kahte mürasummutavat mikrofoni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.