Kuidas oma vana telefon koduseks turvakaameraks muuta?

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kas teadsid, et vana telefoni ära viskamise või järelturul müümise asemel saaksid selle hoopis koduseks turvakaameraks muuta?

Nimelt leiab nii iOS kui ka Android seadmetele mitmeid rakendusi, mis võimaldavad kahe nutitelefoni abil oma kodu jälgida. Üheks selliseks äpiks on näiteks Alfred (otsides leiab neid hulgaliselt veel).

Rakenduse põhimõte on lihtne: äpp tuleb laadida mõlemasse telefoni ja seejärel need ühise läbi Google konto ühendada.

Kui mõlemad telefonid on Alfredi sisse logitud, ongi lõviosa tööst tehtud. Soovi korral saab veel mõnda sätet muuta: kas kasutada esi- või tagakaamerat, kas salvestada ka heli ning kas aktiveerida kaamera liikumise peale või salvestada kogu aeg.

Androidi omanikud saavad valida ka pideva fookuse sätte, lasta Alfredil telefon automaatselt peale taaskäivitamist avada ja sätestada resolutsiooni ning parooli.

Oma põhitelefonist saab kasutaja igal hetkel videovoogu jälgida ja näha, mis tema kodus toimub. Soovi korral saab Alfrediga ühendada ka mitu kasutajat, et näiteks teised pereliikmed videole ligi pääseksid.

Peale telefonide ühendamist tuleb valida vaid koht, kuhu “kaamera” üles seada. Soovitatav on mõistagi valida selline asukoht, mis on sinu arvates kõige kaitsetum. Samas võib telefoni kasutada ka beebimonitorina. Mõistagi on telefoni kaamerana kasutamine üpris energiakulukas, mistõttu tuleks see peale seinale või mujale kinnitamist ühendada laadijaga.

Soovitatav on kaamera-telefonile soetada ka lainurkobjektiiv, mille saab järelturult kätte kuni paarikümne euroga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.