6 nippi, kui telefonis jälle mälumaht täis on saanud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-63690.jpeg

Mitmetel odavatel telefonidel on heade aspektide kõrval üks suur miinus: salvestusmahtu on väga vähe. Pole ebatavaline, kui soodustelefonil on salvestusmahtu vaid 8 GB ning poole sellest võtab enda alla juba operatsioonisüsteem. Aga isegi kui teil on kallis tipptelefon, võivad suvepuhkusel tehtud fotode ja videote hulk telefoni mälu pilgeni täis tuupida.

Pole midagi frustreerivamat, kui olulisel hetkel teatab telefon, et mälu on täis ja enam edasi toimetada ei saa.

Kasuta mälukaarti

Android telefonidel on tihti mälukaardi pesa. Mälukaardid ei maksa eriti palju ning nende seadmesse paigaldamine on lihtne. Tihti ei saa siiski telefoniäppe põhimälust mälukaardile liigutada, kuid palju ruumi võtvaid fotosid ja videosid küll.

Kui telefon aga mälukaarte ei toeta, siis tuleb mõelda muude lahenduste peale.

Kasuta pilveteenuseid

Kui telefon mälukaarti ei toeta, siis võib failide hoiustamiseks kasutada väliseid pilveteenuseid, mis aitavad samuti suuremas koguses faile hoiustada. Oma pilte või faile võid hoida näiteks Dropboxis või Google Drive’is. Aktiveeri automaatne üleslaadimine ja nii laadib pilveteenus foto kohe pärast tegemist pilvekausta, telefonist võid selle siis ära kustutada. Mis veel parem—pärast saad neile piltidele kerge vaevaga ka arvutist ligi.

Kasuta arvutit

Kui kõikvõimalikud pilveteenused on juba faile täis ning enam pole midagi teha, siis on alternatiiv hoiustada faile arvutis. See pole kindlasti nii mugav, kuid ajab asja siiski ära. Arvutitel on alati rohkem salvestusruumi, seega saab telefoni ja arvuti kaabli abil ühendada ning kõik suuremamahulised asjad sinna tõtta.

Tee suurpuhastus

Ära hoia telefonis rakendusi ning faile, mida ei ole vaja. Kõik ebavajalik tuleks ära kustutada, et seeläbi rohkem vaba ruumi tekitada. Kui pole rakendust kaks nädalat kasutanud, siis kustuta see. Pole mõtet lasta sel tolmu koguda.

Tõmba äpp ainult siis, kui seda vaja

Seegi juhis on seotud rakendustega. Kui igakuiselt on su mobiilsidepaketis piisavalt andmesidemahtu või kui tead, et oled alati wifi levialas, siis töötab see lahendus väga hästi.

Tõmba rakendus telefoni vaid siis, kui sa seda vajad. Kui oled kasutamise lõpetanud, siis kustuta see ära. See on küll väga tüütu, kuid aitab siiski salvestusmahtu kokku hoida.

Eriti palju on kasu sellest siis, kui mängid aeg-ajalt mõnda suurt mängu. FIFA 16 on lahe küll, aga sa ei mängi seda kogu aeg ning see võtab su telefonis 1,44 GB ruumi!

Keera piltide kvaliteet alla

Kaamera sätetes saad muuta pildikvaliteeti. Kui keerad pildi ning video kvaliteedi alla, siis võtavad nende failid ka oluliselt vähem ruumi. See on muidugi eriti drastiline samm, sest see tähendab, et pildid ei ole nõnda teravad ega head.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.