Advokaat: finantsinspektsiooni krüptorahade juhis on väga hea, aga tarbijakaitset on ka vaja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
rhdr

Vandeadvokaat ja Eesti krüptoraha liidu asutaja Priit Lätt peab finantsinspektsiooni avaldatud juhist krüptorahade väljaandmiseks ja kauplemiseks väga teretulnuks. Sinna juurde on vaja veel rahapesu andmebüroo ja tarbijakaitseameti arvamusi.

Eesti käib maailma esirinnas

“See on väga oluline samm,” hindas Lätt juhise avaldamist. “See on kõva sõna kogu maailma mõttes. Eesti finantsinspektsioon oli juba oma esimese seisukoha avaldamisel maailmas üks esirinnas. Esimene oli USA SEC, siis tulid Hong-Kong ja Singapur ja siis Eesti. Nüüd ilmunud põhjalik juhis on väga oluline, see annab kindlasti abi nii [ICOde] korraldajatele kui ka nõustajatele,” ütles Lätt, kes on PricewaterhouseCoopers Legal’i vandeadvokaat.

Lätt ütles, et ta on jälginud maailmas teiste riigite järelvalvajate juhiseid ja Eesti paistab hea õigusselgusega silma. Tema hinnangul ei muuda juhisesse koondatud reeglid Eestit krüptoraha valdkonnas vähem konkurentsivõimelisemaks. “Pigem on see ikka positiivne jatoob huvilisi juurde. Kui kõige olulisem regulaator annab juhise, siis see on kindlasti hea,” arvas ta.

Vaja ka tarbijakaitset

Samas juhtis Lätt tähelepanu, et juba finantsinspektsiooni juhises on viidatud ka tarbijaid puudutavatele teemadele nagu kaevandamine ja tokenitega kauplemine. “See, mis praegu on puudu, on rahapesu andmebüroo ja tarbijakaitse seisukohad.

Tarbijakaitse puudutab tema sõnul enamikke ICO-sid, kes väljastavad tokeneid, mis on sisuliselt ettemaks. “Siis peab arvestama, mida tarbijale lubatakse ja kas seda suudetakse ka täita,” ütles Lätt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.