Amazon töötab välja seadet, mis esimese omasugusena mõistaks inimeste hetke tujusid ja enesetunnet

Amazoni juht Jeff Bezos.Foto: Scanpix / AFP

Amazon töötab välja randmel kantavat seadet, mis suudab kasutaja häält analüüsides aru saada, kuidas inimene end hetkel tunneb ja pakub vajadusel lohutust või lahendusi.

Bloomberg kirjutab, et tegemist on koostööprojektiga, kuhu on kaasatud ka firma Lab126, mis oli Amazoni Fire telefoni ning nutika kõlari Echo välja töötamise taga.

Randmel kantav seade peaks töötama koos nutitelefonis oleva äpiga. Seadmel on mikrofonid ning kui kasutaja seadmega räägib, peaks see aru saama, millises emotsionaalses seisundus inimene on.

Hetkel pole teada, kui kaugel seadme arendus on, kuigi Bloombergi allikas väidab, et see on juba beetatestimises. Kui see nii on, siis võib Amazon osutuda esimeseks firmaks, mis toob turule inimese tundeid mõista püüdva tehisintellekti. Arvestades, kui tihe konkurents on häälassistentide vallas Amazoni, Apple’, Google’i, Microsofti ja teiste vahel, oleks inimese tundeid mõistev Alexa konkurentidega võrreldes väga suur samm edasi.

Samas on ilmselt paratamatu, et kui selline seade müüki jõuab, siis saavad arutelud inimeste privaatsuse üle hoopis teise tähenduse. Üks asi on see, kui Amazon või mõni teine suurfirma teab, mida sa ostad ja mis veebilehti külastad, aga tujusid ja tundeid on inimesed seni harjunud enda omaks pidama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.