Dmitri Vinnikovi sõnul kasvab jõuelektroonika sektor praegu meeletu kiirusega just tänu rohepöördest juhitud tööstus- ja transpordisektori arengule kogu maailmas.
“Jõuelektroonikal on ülimalt tähtis roll energia tootmises, salvestamises, ülekandes/jaotamises ning lõppkasutaja rakendustes. Tänu jõuelektroonikale saab juhtida protsesse kõige paindlikumalt ja energiasäästlikumalt,” rõhutab professor.
Viimased arengud jõuelektroonikas on tema sõnul kaasa aidanud ka elektromobiilsuse kiirele arengule (nt elektriajamiga liikuvad autod, jalgrattad, tõukerattad, veoautod, lennukid, laevad), toetades sellega Euroopa Liidu kliimapaketis ‘Fit for 55’ seatud kasvuhoonegaaside vähendamise eesmärke. Näiteks on ’Fit for 55’ eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 55% juba aastaks 2030 ning saavutada kliimaneutraalsus aastaks 2050.
“Viimase aastakümnega on jõuelektroonika muutunud uusi tehnoloogiaid võimaldanud tööriistast rohepöörde ja jätkusuutliku arengu veduriks. Jõuelektroonika süsteemide uued arendused ja lahendused võimaldavad luua tulevasi nutikaid linnasid, elektri tarkvõrke koos paindliku energiaedastusega ning energiapositiivseid hooneid,” loetleb oma karjääri jooksul palju jõudnud Vinnikov.
Tema valdkonnal on seega tähtis roll kliimaneutraalse transpordi, energianutika tööstuse ja vabal energiaturul tegutsevate taastuvenergiasüsteemide arengus.
Magus hetk – näha oma töö tulemust
Ehkki Vinnikov on juba üle kahekümne aasta tegelenud aktiivselt erinevate jõuelektroonika süsteemide arendamisega, ei ole tal tekkinud teadus- ja laboritööst väsimust, vaid vastupidi, töö pakub jätkuvalt palju magusaid hetki.