Kui kellelgi varem oli mõni 150-eurone käekell, pandi seda automaatselt tähele ja see võis saada nii halbu kui ka häid reaktsioone. Praegu on see täiesti tavaline argipäev, kui põhikooliealistel on käe peal 300–500-eurone nutikell. Ma ütleks aga, et tegu on tegelikult vidinaga, mis tasuks pigem poodi jätta.
Ma ei ole kunagi nutikella omanud ning sain sel aastal esimest korda pikemalt proovida ja tuttavaks nutikellaga. Tegu on Samsung Galaxy Watch 6-ga, mille mu elukaaslane endale ostis, kuna ta arst soovitas tervise jälgimiseks tal säärast vidinat kanda ja Samsungil oli hea diil, kus vähem kui 400 euro eest sai kella, 90-eurosed kõrvaklapid ja 50-eurose Sportlandi kinkekaardi kauba peale. Kuna ta aga ise pole seda väga palju kasutanud, siis olen ma ise proovinud nutikellaga elamist ja kui alguses olin ma intrigeeritud, siis nüüd olen täiesti tülpinud ja võrdlemisi kindel, et see läheb varsti Facebooki Marketplace’i.
Alustame sellest, et igasuguse tervisekontrolli osas tuleb olla pisut kriitiline, kuna kõik ei pruugi olla nii lihtne, kui reklaamitakse. Esiteks tuleb Samsungi nutikellal vererõhu mõõtmiseks oma kell päris vererõhuaparaadiga kalibreerida. Kuna enamikul meist ei ole sellist aparaati kodus, siis eeldab see tõenäoliselt ebatavalist vestlust perearstiga.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.