Apple on samuti jäänud toppama, tuues välja näiteks iPhone 8, mis on sisuliselt uue nimega iPhone 7. Kui uskuda lekkeid, siis eelmisel aastal veidi uuendusmeelsust pakkunud iPhone X jääb samuti toppama ja sel aastal midagi liialt uut me ei näe.
Ka Sony tõi just välja uue telefoni, mis on, nagu arvata võis, täpselt samasugune, nagu nende eelmine tippmudel.
Ilmselt järgib sama trendi peagi ka Huawei oma P-seeriaga, millega nad kullaaugu leidsid. Enam ei pea eksperimenteerima, leiti disain ja võimalused, mis inimestele meeldisid.
Ärme lõhu ära
Ühest küljest on mõistetav, et tootjad ei taha muuta asja, mis nõnda hästi töötab. Samas nõuab turg, et telefonid pakuksid järjest rohkem uusi vidinaid, mänguasju ning muid kellasid ja vilesid, mis kuidagi uue telefoni ostu õigustaksid. Näib aga, et lähimal ajal midagi revolutsioonilist tulemas ei ole.
Järgmine suurem värin telefoniturul on ekraani sisse peidetud sõrmejäljelugejad, mingil hetkel saame näha volditud telefone, millega tootjad veidi aega eputada saavad, misjärel lähevad nad tagasi nende telefonide (mitte)disainimise juurde, mida inimesed päriselt ostavad.
Viimane suurem raputus oli telefonidele kulmude lisamine, neile eelnes mitmikkaamerate võidukäik. Nüüd on need igal teisel telefonil. Aga ka need kaks on pigem olnud väiksemad uuendused, kulm veel väiksem, mitmed kaamerad veidi suurem.