Digi

Arvutimälusid ja SSD-sid on tabanud Eestis viimaste aastate suurim hinnalangus

Populaarsed HyperX muutmälud.

Arvutimälu ja SSD-ketaste hindu on vaikselt tabanud viimaste aastate suurim hinnalangus ja see on jõudnud ka Eestisse. Eriti järsult on kukkunud arvuti muutmälude hinnad.

Kui veel paar kuud tagasi oli keeruline leida lauaarvutile 16 GB DDR4 muutmälu alla 150 euro, siis nüüd on kvaliteetsete tootjate hinnad juba 80-90 euro ringis. Kui 32 GB eest taheti veel jõulude paiku natukene alla 300 euro, siis nüüd liiguvad need juba 180 euro ringis. 8 GB mälu hinnad algavad 40 eurost.

SSD-de hinnad pole vist ilmselt kunagi olnud nii madalad kui praegu, terabaidiste SATA3 2,5-tollise SSD hinnad on juba saja euro lähedal, me leidsime kvaliteetsete tootjate kettaid juba 116 euro eest.

Kiiremate M2 SSD-ketaste hinnad terabaidise mahutuvausega on aga kõige natukene kallimad, kõige odavamad algavad juba 125 eurost.

Hinnalanguse põhjuseid on mitmeid, aga üheks olulisemaks faktoriks on uute tehaste avamine. SK Hynix andis hiljuti teada nelja uue tehase rajamise plaanist ja 107 miljardi dollari investeerimisest sellesse. Micron laiendab enda tehaste Taiwanis ning Samsung avab teise mälutootmisele fokusseeritud tehase.

Analüütikute hinnangul kukkusid mälude hinnad esimeses kvartalis 30% ja see hinnalangus jätkub ka selle aasta teises kvartalis. Tegu on järseima mälude hinnalangusega alates 2011. aastast.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.