Coopi nutikad toidukapid on juba Eestis kohal ja peagi klientide käsutuses

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Coop lubas kevadel, et peagi muutuvad klientidele kasutatavaks nutikad toidukapid, kuhu saab poekauba tellida. Nüüd on kapid ka päriselt Eestisse jõudnud ning neid testitakse.

Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido sõnas, et Tallinnas on tõepoolest linnapilti tekkinud uued sinised kapid.

“Tegemist on Coopi e-poe uute täisfunktsionaalsete toidukappidega, kuhu inimesed saavad peagi hakata omale toitu tellima. Hetkel käib nende testimine ning juba lähemal ajal avame teenuse kõigile meie e-poe klientidele,” lausus ta.

“Kui seni on kuller toonud toidu koduukseni ja eeldas kliendilt samal ajal kodus olemist, siis toidukapid pakuvad kiire elutempoga inimesele veelgi mugavama lahenduse,“ ütles Vihand.

Klient saab tema sõnul valida ajavahemiku, millal tal endal on kõige mugavam valmiskomplekteeritud toidukotile järgi minna. Kui toidukapp jääb inimese koduteele, võtab kogu “poeskäik“ aega maksimaalselt paar minutit.

E-Coopi uue teenusesuuna kasutusele võtmine toob Vihandi sõnul kaasa olulise muutuse kogu toiduvaldkonna e-kaubanduses. “Lisaks sellele, et meie e-poe teenindusmaht kasvab märgatavalt, annab uus tehnoloogia võimaluse e-poest toitu tellida ka neil, kelle jaoks kauba kojuvedu seni mingil põhjusel ei sobinud,“ lisas Vihand.

Toidukapid on jagatud kolme erineva temperatuuriga tsoonideks – sügavkülmutatud, jahutatud ning tavatemperatuuriga kapid. Viimastel on tegelikkuses ka soojendusfunktsioon, et talviste miinuskraadide korral säiliks tavatemperatuuriga kapis toidu hoiustamiseks nõutud plusskraadid. Sarnased kapid on end tõestanud näiteks nii Rootsi kui ka Moskva talves.

Esimesed kuus toidukappi paigaldatakse suvel ja sügisel Tallinna põhimagistraalide äärde, kus kliendil on töölt koju sõites kõige mugavam peatuda ning tellitud kaup aega kulutamata kaasa haarata.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.