Cybernetica tegi X-tee alustehnoloogia kättesaadavaks Microsofti pilves

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Cybernetica loodud turvalise andmevahetuse tarkvara Unified eXchange Platform, mis on Eesti X-tee baastehnoloogia, on nüüd kättesaadav Microsoft Azure pilveplatvormil.

“Microsofti ja Cybernetica partnerluse esimene samm oli UXPi tehnoloogia Azure’i pilveplatvormile viimine, mis võimaldab varasemast paremaid turvaomadusi ning tänu kõrgenenud arvutusvõimsusele ka lahenduse oluliselt suuremat skaleeritavust,” selgitas Dejan Cvetkovic, Microsofti globaalne avaliku sektori tehnoloogiajuht.

Cybernetica tootejuht Riho Kurg ütles, et Cybernetica ja Microsofti partnerluse esimese sammuna UXPi tehnoloogia kättesaadavaks tegemine laiendab Azure Marketplace’il oluliselt Cybernetica kliendibaasi, ulatudes Microsofti viiekümnesse regiooni 140 riigis.

“Meie jaoks tähendab see rakenduste kliendile lähemale toomist, säilitades samal ajal andmete asukohapõhisuse ning võimaldades paremat tõrketaluvust nii avaliku kui erasektori klientide jaoks,” lisas Kurg.

“Kombineerides Cybernetica ja Microsofti võimekust saame me nüüd UXPi piloote üles seada väga kiiresti üle terve maailma, ilma kliendipoolse vajaduseta oma infrastruktuuris muudatusi teha,” ütles Kurg.

Eesti e-riigi selgroog

UXP on edasiarendus Cybernetica poolt 2001. aastal arendatud X-tee tehnoloogiast, mida peetakse Eesti e-riigi selgrooks. UXP-i põhised lahendused on tänaseks implementeeritud neljal mandril, tuues e-riigi võimalused kümnete miljonite inimesteni.

Azure pilvekeskkond võimaldab klientidel koos UXP-iga kasu lõigata Microsofti põhjalikest turva- ja vastavusinvesteeringutest – Cybernetica on lahenduse kättesaadavaks tegemisel kasutanud mitmeid Azure’i põhiomadusi, sealhulgas Azure Key Vault, mis on tagatud Thalese füüsiliste turvamoodulitega.

“Mul on hea meel näha edukat Microsoft ja Cybernetica koostöö algust, mis võimaldab meil jõuda oma lahendusega globaalsetele klientidele lähemale,” sõnas Oliver Väärtnõu, Cybernetica juhatuse esimees. “Võttes aluseks Microsofti ärikompetentsid ning nende võime muuta ja mõjutada ülemaailmseid protsesse on meil täna selge võimalus oma tehnoloogia leviku eksponentsiaalseks kasvuks,” lisas Väärtnõu.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.